Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bez słów" na festiwalu w Łodzi

Elbląg, „Bez słów" na festiwalu w Łodzi

„Bez słów. Audiowizualny projekt na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof” autorstwa duetu emiter_franczak (Marcin Dymiter, Ludomir Franczak) zakwalifikowany został do prezentacji podczas drugiej edycji Festiwalu SZTUKA I DOKUMENTACJA, który odbywa się w Łodzi.

Projekt „Bez słów", zrealizowany został w ubiegłym roku dzięki współpracy Galerii EL oraz Muzeum Stutthof oraz dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Współczesna sztuka to często działania efemeryczne, trwające w określonym czasie i przestrzeni. Jedynym sposobem na zachowanie pamięci i wiedzy o tych zdarzeniach w historii sztuki jest rzetelna dokumentacja. Historia sztuki współczesnej zna przypadki, kiedy brak dokumentacji utrudnia lub uniemożliwia badania nad wydarzeniami, które miały miejsce w zeszłych dekadach. Dokumentacja dziś zyskuje dużą autonomię. Nie tylko daje świadectwo, ale też stanowi kolejną warstwę dzieła sztuki. Zarazem ta właśnie sytuacja otwiera nowe perspektywy. Nie oznacza jedynie odtworzenia, a dokumentalista może dodać coś do sztuki.
     
     Festiwal Sztuka i Dokumentacja jest jedynym festiwalem w Polsce poświęconym zagadnieniom dokumentowania sztuki. Idea dokumentacji sztuki nabiera szczególnego znaczenia w dzisiejszych czasach, kiedy artyści coraz częściej tworzą dzieła efemeryczne, takie jak instalacja czy akcja artystyczna, czyli działają w określonym miejscu i czasie. W takiej sytuacji niezwykle istotną rolę zaczyna odgrywać rejestracja i archiwizacja materiałów z tych wydarzeń, która będzie stanowić jedyny ślad po działaniach artystów.
     Festiwal jest również okazją do przypomnienia sobie interesujących wydarzeń artystycznych z przeszłości oraz obejrzenia unikalnych materiałów archiwalnych.
     Na program festiwalu składa się wystawa główna oraz imprezy towarzyszące. Wystawa główna ma charakter otwarty dla wszystkich, którzy posiadają materiały archiwalne z ubiegłego roku. Jury festiwalowe dokonuje wyboru prac do prezentacji pod kątem ich jakości artystycznej.
     W tym roku wyboru prac dokonało jury w składzie: Aurelia Mandziuk - artystka, kuratorka, dyrektor Patio Centrum Sztuki, Łukasz Guzek -historyk sztuki, redaktor naczelny Spam.art.pl oraz pisma Sztuka i Dokumentacja, Adam Klimczak - dyrektor biura Fokus Łódź Biennale, kurator Galerii Wschodnia, Jerzy Grzegorski - artysta, kurator Galerii Wschodnia w Łodzi, wykładowca PWSFTViT, Tomasz Komorowski - artysta wykładowca PWSFTViT w Łodzi, kurator w Muzeum Kinematografii, Karolina Jabłońska - historyczka sztuki, kuratorka, redaktorka portalu Łódź-art., Norbert Trzeciak - artysta, dizajner.
     Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 8 kwietnia, o godzinie 17 w PATIO Centrum Sztuki. Wystawa główna będzie miała miejsce w Miejskiej Galerii Sztuki i w Galerii Wschodniej.
     
     Festiwal skierowany jest zarówno do krytyków, kuratorów i profesjonalistów ze świata sztuki, jak i do szerokiej publiczności, zwłaszcza ludzi młodych, którzy będą mogli dzięki festiwalowi zapoznać się z dokumentacją wydarzeń, w których nie mogli uczestniczyć. Festiwal pełni więc rolę edukacyjną i promocyjną w zakresie sztuki.
     Więcej na temat festiwalu na stronie: www.doc.art.pl
     Więcej informacji na temat projektu „Bez słów" znajdą Państwo na stronie Galerii EL
Joanna Mierzejewska, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI