Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpłatne projekcje i warsztaty

Elbląg, Bezpłatne projekcje i warsztaty

W trzech miejscowościach naszego województwa - w Młynarach, Tolkmicku i Zalewie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" organizuje pokazy filmowe i warsztaty dotyczące digitalizacji.

- Podczas warsztatów "Czym jest digitalizacja?" w sposób kompleksowy przedstawione zostanie zagadnienie digitalizacji - wyjaśnieniu samego pojęcia towarzyszyć będzie prezentacja etapów tego złożonego procesu, a także przede wszystkim wykażemy potrzebę jego realizacji – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina „Światowid". - Potrzebę dla ochrony dziedzictwa kulturowego, jego badań, kontroli stanu zachowania, udostępnienia dla szerokiego grona odbiorców, popularyzacji, celów edukacyjnych, twórczego przetworzenia oraz możliwości w niej czynnego uczestnictwa.
     Osobom biorącym udział w warsztatach zaprezentowane zostaną przykłady portali krajowych i zagranicznych udostępniających zdigitalizowane obiekty w internecie oraz możliwości, jakie dają one użytkownikom. Podczas warsztatów możliwe również będzie zapoznanie się z praktycznymi aspektami procesu digitalizacji w Regionalnej Pracowni Digitalizacji działającej w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Zaprezentowany zostanie wykorzystywany w pracowni specjalistyczny sprzęt do skanningu 3D oraz przedstawione zostaną kolejne etapy pracy przy jego wykorzystaniu.
     - Projekt Kultura 3xTAK! to nieodpłatne działania kulturalne, warsztaty edukacji filmowej i warsztaty pn." Czym jest digitalizacja?" w ramach programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wyjaśnia Natalia Piotrowska. - Wstęp na warsztaty i projekcje jest wolny, zapraszamy wszystkich mieszkańców Młynar, Tolkmicka i Zalewu oraz okolic.
     I tak pierwsze spotkanie odbędzie się 26 września w Ośrodku Kultury w Młynarach – o godz. 12.00 rozpoczną się warsztaty pod hasłem "Czym jest digitalizacja?", a o godz. 16.00 pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Wesele" Andrzeja Wajdy.
     W Tolkmicku spotkanie odbędzie się 24 października w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury – warsztaty rozpoczną się o godzinie 14.00, a o 18.30 rozpocznie się pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy.
     Ostatnie działanie w ramach projektu zaplanowano 28 listopada w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie – tu po warsztatach o godzinie 12.00 uczestnicy zobaczą zrekonstruowany cyfrowo film "Potop. Redivivus" Jerzego Hoffmana (początek godz. 16.00).
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe