Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bogumiła Salmonowicz stypendystką marszałka województwa

 
Elbląg, Bogumiła Salmonowicz stypendystką marszałka województwa Bogumiła Salmonowicz (fot. AD)
Rek

Elbląska poetka Bogumiła Salmonowicz została uhonorowana stypendium artystycznym marszałka województwa warmińsko - mazurskiego. Zostanie ono przeznaczone na wydanie kolejnego tomiku poezji.

- To dla mnie duże wyróżnienie - Bogumiła Salmonowicz nie kryje radości.
     Elbląska poetka w 2014 roku wydała swój debiutancki tomik pt "BoSa", który zyskał uznanie krytyków. Dość napisać, że za "BoSą" elbląska artystka pióra otrzymała w ubiegłym roku wyróżnienie "Elbląska Książka Roku". Z wierszy Bogumiły Salmonowicz przebija optymizm i niebanalne ujęcie tematu.
     Elbląska poetka stypendium chce przeznaczyć na wydanie nowego tomiku. Na razie znamy tylko tytuł: "Abrazje".
     - Prace nad tomikiem zmierzają ku końcowi - mówi Bogumiła Salmonowicz. - Jeszcze tylko kilka wierszy dopełnienia.
     Nowy tomik elbląskiej poetki zostanie wydany do końca września.
     Tegoroczne stypendia artystyczne marszałka województwa warmińsko - mazurskiego otrzymało 14 artystów: Tatiana Asmolkova, Krzysztof Beśka, Adam Cudak, Wojciech Dzieszkiewicz, Magdalena Faszcza, Łukasz Jędrys, Joanna Kamieniecka, Michał Kupisz, Rafał Majek, Barbara Pliszka, Bogumiła Salmanowicz, Paweł Szymański, Natalia Tejs i Łukasz Zejdlewski. Stypendyści otrzymają 4200 zł wypłacane przez pół roku w miesięcznych transzach.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW START