UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Burzowo” w Portugalii

Od tygodnia w Tomar w Portugalii trwają polsko-portugalsko-angielskie próby do spektaklu według „Burzy” Szekspira. Dziś (11 lipca) pierwsza odsłona. Elbląscy aktorzy zagrają jutro w miejscowości Constancia.

Jak relacjonuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny, próby są ciężkie, pogoda trudna, no i zderzenie kultur – w projekcie biorą bowiem udział Polacy, Portugalczycy i Anglicy. Efekt dotychczasowej pracy – fantastyczny. W
     Portugalii zaprezentowanych zostanie sześć spektakli plenerowych.
     - Dziś grają Anglicy z Portugalczykami, a my trzymamy kciuki na widowni – mówi Tomasz Walczak. - Jutro, w miejscowości Constancia, gramy z Portugalczykami, 13 lipca - Sintra – Palacio de Monserrate z Anglikami, a 14 lipca zagramy dwa spektakle międzynarodowe – w Tomar i w mieście Coimbra – dodaje.
     To pierwsze takie doświadczenie, w którym uczestniczą elbląscy aktorzy. Spektakl-instalacja jest efektem projektu w ramach Programu Kultura 2000. Wymiana doświadczeń oraz zderzenie kulturowe i wspólna realizacja widowiska pt. „Burza Szekspira: Ontologia, Rekonstrukcja i Manipulacja”(w skrócie: STORM). Jest to oparte na współpracy, kreatywne poszukiwanie nowych dróg ontologii „Burzy”, które badane jest za pośrednictwem trzech kulturowo odmiennych części Europy: Południowa – Tomar (Środkowa Portugalia), Północna – Lincoln (Wschodnie wybrzeże Anglii), Wschodnia – Elbląg (Północna Polska) połączonych przy pomocy sztuki Szekspira. Projekt STORM dotyczy języka oraz miejsc – traktuje o tym, jak język manipuluje nasze myśli i działania w czasie i przestrzeni.
     W Polsce również będzie można zobaczyć plenerowe widowisko:
     2 sierpnia - godz. 19 Elbląg (dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego)
     3 sierpnia - godz. 19 Kadyny (ogrody klasztoru oo. franciszkanów)
     4 sierpnia - godz. 19 Gdynia (Park Kolibki - w ramach Festiwalu Szekspirowskiego)
     6 sierpnia - godz. 19 Frombork (Wzgórze Katedralne)
     
     Zdjęcia z prób w Portugalii można oglądać na bieżąco na facebooku - profil Aleksandra Sewruka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama