UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Cantata rozśpiewała Pragę

 
Elbląg, Cantata rozśpiewała Pragę
fot. Michał Pawłowicz
Reklama

Elbląski Chór Miejski Cantata zakończył trasę koncertową po stolicy Czech. Przez kilka dni elbląscy chórzyści koncertowali w kościołach, na ulicach i placach, promując nasze miasto i zarażając pasją do śpiewu mieszkańców Pragi i przebywających tam turystów.

W dniach od 16 do 19 lipca Praga stała się najbardziej rozśpiewanym miastem świata. To za sprawą „Prague Summer Choral Meeting”, w którym uczestniczyło ponad 40 chórów z większości europejskich państw. Polskę reprezentowały 4 chóry, w tym Elbląski Chór Miejski Cantata.
       - Wyjazd na festiwal potraktowaliśmy jako naszą wakacyjną przygodę – mówi Urszula Zajko-Olejniczak, prezes chóru. – Wszyscy kochamy śpiewać, a festiwal oprócz okazji do śpiewania dał nam możliwość zwiedzenia pięknego miasta. Sami sfinansowaliśmy naszą przygodę, a w zamian otrzymaliśmy żywiołowe owacje po każdym naszym występie.
       Chór koncertował nie tylko w katedrach i kościołach, gdzie odbywały się oficjalne występy festiwalowe. Chórzyści wykorzystali każdą okazję do tego, by pokazać swoje umiejętności. Piosenki rozrywkowe w wykonaniu Cantaty można było usłyszeć między innymi na ulicach, w metrze i na statku.

 


       - Śpiewaliśmy wszędzie, gdzie się dało – wyjaśnia Marta Drózda-Kulkowska, kierownik artystyczny chóru. – Chcieliśmy podzielić się z przechodniami naszą muzyką i entuzjazmem. Cudowne było to, że ludzie bawili się razem z nami, a my czuliśmy, jak dużo radości dajemy im naszym śpiewem.
       Oficjalnym zakończeniem praskiego spotkania chórów, był wspólny występ wszystkich chórzystów, którzy przyjechali na festiwal. Ponad 1500 osób odśpiewało trzy utwory.Cantatę spotkało przy tej okazji duże wyróżnienie. Marta Drózda-Kulkowska wybrana została spośród wszystkich dyrygentów do pokierowania występem tego wielkiego międzynarodowego chóru w jednym z utworów. To olbrzymi sukces i docenienie Cantaty na arenie międzynarodowej.
       Festiwal dał członkom chóru okazję do nawiązania współpracy z chórami z innych państw. Być może dzięki nowym kontaktom i przyjaźniom uda się kiedyś zorganizować taki festiwal w Elblągu. Pięknie by wyglądała taka rozśpiewana elbląska starówka!


       Elbląski Chór Miejski Cantata działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej w Elblągu.
Patronem medialnym chóru Cantata jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
      
      
      
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama