UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ceglanym szlakiem legend

 
Elbląg, Ceglanym szlakiem legend
Fot. Łukasz Daroszewski

Już po raz szósty, 10 lipca, rozpocznie się plener „Kadyny - wioska sztuki”. Pod okiem profesora Marka Szczęsnego, profesora Wojciecha Sęczawy oraz instruktora - Ewy Bednarskiej - Siwilewicz na kadyńskiej plaży Srebrna Riwiera, będzie pracowała młodzież z całej Polski.Organizatorem pleneru jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

VI Ogólnopolski Plener „Kadyny - wioska sztuki” rozpocznie się 10 i potrwa do 14 lipca. Poprowadzą go: profesor i wykładowca z zakresu malarstwa i rysunku na wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - Marek Szczęsny, profesor Wojciech Sęczawa, wykładowca rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Ewa Bednarska- Siwilewicz instruktor ceramiki w CSE Światowid. Na plaży Srebrna Riwiera, będzie pracowała młodzież z całej Polski: studenci, uczniowie szkół średnich i uczestnicy pracowni ceramicznych w domach kultury. Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca dla uczestników pleneru. Chętni mogą się zgłaszać do Światowida (w razie wpłynięcia większej liczy zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników pleneru). Informacje można uzyskać pod nr tel. 55 611 20 64.
     
     Tematem tegorocznego pleneru „Kadyny - wioska sztuki” będą legendy, które staną się inspiracją prac ceramicznych, malarskich, rysunkowych i batików. Część wykonanych rzeźb ceramicznych zostanie wypalonych w piecu węgierskim oraz w piecu do raku, który uczestnicy zbudują na plaży.
     Plener to także okazja do rozmów o sztuce. W czwartek, 12 lipca o godz. 18 w kadyńskiej świetlicy będzie można wysłuchać wykładu, wygłoszonego przez profesora Marka Szczęsnego - „Malarstwo: historia i współczesność” o warsztacie malarza na przestrzeni wieków, a zwłaszcza o polskich malarzach, którzy niesłusznie są nieco pomijani i zapomniani. Będzie również mowa o historii malarstwa i o tym jak zmieniało się widzenie obrazów na przestrzeni wieków i jakie są obecne trendy. Na koniec wykładu uczestnicy będą mogli porozmawiać o współczesnym malarstwie.
     Dodatkowo zostaną również zorganizowane warsztaty plastyczne dla mieszkańców Kadyn, a w kadyńskiej świetlicy w piątek, 13 lipca zostanie otwarta wystawa prac ceramicznych, szkła artystycznego i batików uczestników pracowni CSE Światowid.
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama