Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum przyjazne elblążanom

W centrum kultury Światowid odbyła się gala podsumowująca rok kulturalny 2003/2004. Wręczono nagrody za współpracę firmom, instytucjom i organizacjom. Odbył się recital Doroty Osińskiej.

Rok kulturalny 2003/2004 był dla centrum kultury Światowid bardzo pracowity. Odbyły się tradycyjne imprezy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym: Noce Teatru i Poezji, Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic Cup", VII Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych, VIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „... Czy to jest kochanie?". Oprócz stałych kół i sekcji swoją działalność rozpoczął, m in. Klub Osób Twórczych, Dyskusyjny Klub Teatralny, chór młodzieżowy, reaktywowano Klub Twórcy Ludowego, a aktywniej zaczął działać Dyskusyjny Klub Filmowy. Centrum kultury Światowid wydało także wiele publikacji - w tym kolorowy, dwujęzyczny katalog informacyjny.
     - W ubiegłym roku zapowiedziałem, że zrobimy wszystko, by stać się ośrodkiem bardziej przyjaznym środowisku elbląskiemu - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM Światowid. - Ośrodkiem, który będzie miejscem twórczych spotkań. I to się udało dzięki wytężonym działaniom moich pracowników. A rok kulturalny 2003/2004 nie należał do najłatwiejszych.
     - Rozpoczęliśmy go z deficytem w wysokości 870 tys. zł - kontynuuje Antoni Czyżyk. - Dzięki wspólnej pracy zamykamy go z deficytem w wysokości 350 tys. zł. To wskazuje, że działamy obiecująco i sprawnie. Rozszerzamy organizowane imprezy o udział gości zagranicznych w myśl drugiego członu nazwy naszej instytucji "i Współpracy Międzynarodowej".
     Dyrektor Czyżyk cieszy się z działalności Światowidu na przełomie 2003 i 2004 r., ale nie opuszczają go również troski.
     - Potrzebujemy pieniędzy na modernizację obiektu - wyjaśnia. - Jest to kwota rzędu ok. 3 mln zł. Piszemy więc programy, by pozyskać środki z zewnątrz.
     Antoni Czyżyk zapowiada, że w drugiej połowie lipca rozpocznie się remont holu głównego i sali gimnastycznej, utworzone zostaną nowe pracownie, sala wystawiennicza, zamontowane zostaną również nowe projektory kinowe.
     - Musimy inwestować w kino, by stać się bardziej atrakcyjnym, bo niebawem za "płotem" powstanie multipleks - dodaje dyrektor.
     Centrum kultury Światowid będzie się również starać o certyfikat jakości ISO 2000. Jak zdradza dyrektor Czyżyk, procedury już dobiegają końca.
     Wczorajszą galę uświetnił występ Doroty Osińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Włodzimierza Korcza. Młoda artystka rozpoczynała swoją karierę w Elblągu podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?". Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali piosenki. Występuje m.in. w spektaklu muzycznym "Ulica szarlatanów", a we wrześniu br. ukaże się jej solowa płyta.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Żle nie jest ale w kinie na dużym ekranie NIE MA OSTROSCI!!!! Nie było na LOTR "Powrót króla" o północy, nie było na szeregu innych filmów, ostatnio nie było na "Złodzieju umysłow' i na "Troi" - może ktoś skoczcy na rynek i kupi za 20zł oxy panu operatorowi??!! I co z tego że zgłosiłem to pani z obsługi?? dalej jest tak samo...napisy są mniej ważne- ważniejszy jest sam obraz filmu i na nim się człowiek skupia a tu co?? MGŁA Może ktoś kompetentny z kina coś z tym zrobi?? Niech chociaż odpowie na forum... Czekamy!! (widzowie)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zatoichi(2004-06-08)
 • I jeszcze rada zanim Noce Teatru i Poezji wystartują na podzamczu - w zeszłym roku było pare tylko wpadek: 1. dresiarskie disco zakłócało spokój odbioru wykonawców na żywo; 2.namioty z podpitymi babkami szczebioczącymi jak monkeys były stanowczo za blisko!!! tych bab nie interesowało co się na scenie działo ale były chyba tylko "bo wypada" i miały gdzieś że inni nie mają ochoty wysłuchiwac ich głośnych rozmów i rechotu... i to by było na tyle bo artyści byli 1sza klasa - a i jakis łysielec pijany na kabarecie "animruru" darł się i wyprzedzał texty skeczy - no ale ochrony nie było a on był niemały i podpity więc staram się zrozumieć bierność organizatorów... Mam nadzieję że w tym roku będzie SPOKOJNIEJ bo ze strony wykonawców lepiej być niemogło...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zatoichi(2004-06-08)
 • "Centrum kultury Światowid będzie się również starać o certyfikat jakości ISO 2000. Jak zdradza dyrektor Czyżyk, procedury już dobiegają końca." Chyba poprawnie jest "opracowywanie procedur dobiega do końca". Od dziennikarzy można wymagać poprawnej polszczyzny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  B.(2004-06-08)
 • A jeszcze poprawniej "opracowanie procedur", ale nie o tym mowa. Faktycznie, po zmianie dyrektora coś drgnęło w Światowidzie (może nie za sprawą organizowanych przeglądów i zawodów tanecznych, ale faktycznej pracy dla Elbląga), ale do zadowolenia z pracy jeszcze długa droga. Tym bardziej, że za płotem rośnie firma, która odbierze znaczną część klientów zainteresowanych płatnym spędzeniem wolnego czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Nie ma Pan racji. Opracowanie odnosi się do jednego dzieła, czynności, itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  B.(2004-06-08)
 • Różnica dotyczy trybu, a nie liczby. Np. "opracowywany wniosek" itd. Ale także "opracowany wniosek". Z drugiej strony np. "opracowane wnioski" i "opracowywane wnioski". Tak więc liczba nie ma tu znaczenia. Odsyłam do słowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Odnośnie do tych procedur, to chyba winno być: -"opracowanie procedur dobiega końca". Ale to tak na marginesie. Natomiast działalność i osiągnięcia Swiatowida pod "batutą" Dyrektora Czyżyka zasługują na coś więcej niz tylko uznanie. Dyrektor winien otrzymać wsparcie finansowe- od swego Marszałka i naszego miasta. Wiem, że w tej materii krucho, ale kultura jest wymagająca. I jeszcze jedno - trwamy w roku Gombrowiczowskim, ale jakoś za dużo tego Gombrowicza w CKiWM nie widać. To byłoby na tyle. Życzę Panu Dyrektorowi dużo pomysłów, wytrwałości i szczęścia oraz takich pracownic jak TA, która nigdy nie spóźnia się do pracy i jest zawsze ŚLICZNA - dziś też:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  egzegeta(2004-06-08)
 • egzegeta: Jeśli już, to "odnośnie tych procedur", a nie "odnośnie do tych procedur". :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Bardzo przepraszam Szanowna/y Anonimie, ale w poprawnie pisanym i mówionym języku polskim "odnośnie" winno występować tylko i wyłącznie z przyimkiem "do". Proszę zajrzeć do słownika Poprawnej polszczyzny. Co ja za to mogę, że prawie na każdym kroku można czytać również słyszeć- "odnośnie wczasów", "odnośnie wczorajszej narady" jak poprawnie powinno być z "odnośnie do wczasów"itd. Taaak, kochana/y Anonimie;-) Chociaż prof.Miodek uważa, że język mówiony często wypiera język...powiedzmy "stanowiony". Ale dziękuję za miłą choć nietrafioną uwagę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  egzegeta(2004-06-08)
 • "OPRACOWYWANIE" JEST TEŻ POPRAWNYM WYRAŻENIEM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Do egzegety: kim jest Pani Twego Serca? Już dawno o Niej nie pisałeś, myślałem, że to koniec Waszej (Twojej?) miłości... Szkoda by było...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kibic Waszego uczucia(2004-06-08)
 • Sympatyczny Kibicu...: - nie myślałem, że ktoś mnie śledzi na tym portalu:-) ale miło mi i śpieszę wyjaśnić, iż Pani mego serca mieszka ze mną od ....dziestu kilku lat i jest wszystko OK. Natomiast Pani o której Ty piszesz - ani nie pragnę, ani nie pożądam, Ona jest dla mnie narkotykiem, ambrozją mojej duszy.Jej widok wystarcza, by dzień pochmurny stał się słoneczny. A kim jest? Muszę Cię rozczarować, gdyż wiem niewiele ponad to, o czym piszę w wierszu: Kim jesteś Nie wiem jak się nazywasz, gdzie mieszkasz Czyś żoną, a może jeszcze ukochaną córką taty, Nie wiem jaka muzyka bawi Cię i stroi, Nie wiem jakie Twoje ulubione kwiaty. Nie wiem, czy radość życia ma Cię w swoim kręgu Czy miłość była już, lub jest tą jedyną, Nie wiem – może samotność krąży wokół Ciebie na buzi widać smutek - jesteś śliczną dziewczyną. Wiem tylko, że o 7,15 przyjeżdżasz tramwajem Zawsze idziesz sama, wdzięcznym drobnym kroczkiem, Przemierzasz chodnik, ulicę Teatralną, Zbliżasz się, wchodzisz. Jesteś moim oczkiem. Pozdrawiam serdecznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  egzegeta(2004-06-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
POLO z HAFTEM