Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chcemy uwrażliwiać ludzi

Elbląg, Chcemy uwrażliwiać ludzi Tomasz Walczak

Rozmowa z Tomaszem Walczakiem, instruktorem teatralnym, opiekunem i reżyserem spektakli teatru alternatywnego Alter Ego. Jego grupa jest gospodarzem imprezy inaugurującej nowy sezon offowy w elbląskim Teatrze Dramatycznym.

12 października w Teatrze Dramatycznym odbędzie się wieczór pn. "Wrażliwości dodaj mi...". Skąd taki tytuł?
     Cechą najbardziej charakterystyczną dla teatru jest wrażliwość. W swoich działaniach apelujemy o nią do Boga, do Muzy. Apelujemy także do publiczności - niech się uwrażliwia.
     
     Podczas inauguracji zaprezentują się dwie grupy offowe - Alter Ego i Some. Pokażą trzy spektakle. Czy tworzą one całość tematyczną?
     Spektakle te operują w jednej płaszczyźnie. Przedstawiają kontakty międzyludzkie we współczesnym świecie. Jednak są trzy różne prezentacje teatralne. "Widziałem koniec wieku" teatru Alter Ego to spektakl wizji i ruchu, spektakl bardzo plastyczny. Jego tematem jest wojna, przemoc. Pokazuje śmierć, która jest zarówno początkiem jak i końcem wszystkiego. Spektakl gimnazjalnej grupy Some został zrealizowany bardzo prostymi środkami, którymi bardzo klarownie pokazane jest zło i dobro. Alter Ego zaprezentuje także swój najnowszy spektakl "Żałoba z Antygoną".
     
     O tym projekcie mówiłeś już od wielu miesięcy...
     Pomysł na ten spektakl narodził się kilka sezonów temu. Rozpoczęliśmy nawet próby czytane, ale nie byliśmy gotowi. Długo dojrzewaliśmy do jego realizacji. Spektakl jest oparty na mikrodramacie poetyckim Zdzisława Łączkowskiego. Traktuje o zwyrodniałej władzy, "wolnej" od zasad etycznych. Podejmuje problem zniewolenia człowieka i walki z owym zniewoleniem w imię praw człowieka do wolności, do obrony własnej postawy, wierności sobie samemu i najwyższym wartościom moralnym. Wszystko dzieje się na współczesnym podwórku - symbolizującym śmietnisko wszelkich wartości, będącego jednocześnie schronieniem dla bezdomnych i odrzuconych. Sporo w tym spektaklu symboliki z odniesieniami do konkretnych obrazów, co nadaje jeszcze głębszego znaczenia wypowiadanym słowom. Tym spektaklem chcemy głośno mówić o tym, że wolność i patriotyzm mają rację bytu w życiu współczesnego człowieka.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA3!!!
Promocja RATY 0%
AMK Zabudowa baru
Promocja RATY 0%