UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chciałbym zaskoczyć elbląskich melomanów

Elbląg, Chciałbym zaskoczyć elbląskich melomanów
fot. nadesłana

Łukasz Dyczko, utalentowany polski saksofonista, wystąpi w tę niedzielę (15 kwietnia) podczas koncertu symfonicznego z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Specjalnie dla tutejszych słuchaczy wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na wymagający repertuar.

Solista wykona utwory m.in. Mikołaja Góreckiego i Astora Piazzolli. - Wybrałem te utwory, ponieważ ukazują saksofon z kompletnie innej strony, niż znany jest słuchaczom do tej pory. Ze względu na to, że mamy do czynienia z transkrypcjami, budowa linii melodycznych, wykorzystane środki figuracyjne i ekspresyjne różnią się wyrazowo od typowego repertuaru saksofonowego, przez co instrument zyskuje nowe oblicze – mówi.
       Szczególnym wyzwaniem okazało się opracowanie utworu polskiego kompozytora na saksofon i orkiestrę smyczkową. - Praca nad aranżacją była bardzo interesująca, zwłaszcza nad Concerto-Notturno Mikołaja Góreckiego. Nikt wcześniej nie podjął się próby aranżacji tego utworu, dlatego do pierwszych prób z orkiestrą musiałem polegać tylko na swojej wyobraźni. Było to niezwykle emocjonujące i wyjątkowe doświadczenie.
       W czasie koncertu muzyk przedstawi również kompozycję argentyńskiego mistrza. - Astor Piazzola i jego słynne utwory są znane na całym świecie i opracowywane na wszystkie możliwe instrumenty. Z Le Grand Tango, jest nieco inaczej. Napisany dla Mstisława Rostropowicza utwór posiada znacznie bogatszą melodykę i formę, której bliżej do klasycznych kompozycji, niż słynnych miniatur kompozytora.
       - Do stworzenia własnej aranżacji tego utworu zainspirował mnie saksofonista Bartłomiej Duś (aktualny wykładowca na AM w Katowicach), który przed kilkoma laty zagrał ten utwór na jednym ze swoich koncertów. Podczas licznych wykonań wypracowałem swoją wersję, która wyraża mnie w pełni i zawsze z wielką przyjemnością wracam do tego utworu.
      
       Łukasz Dyczko – saksofon
       Michał Dworzyński – dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie m.in.:
       Joseph Haydn - Symfonia nr 8 G-dur (Wieczór)
       Wolfgang Amadeusz Mozart - Symfonia A-dur KV 201
       Mikołaj Górecki - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową (oprac. Łukasz Dyczko)
       Astor Piazzolla - Le Grand Tango
      
       Pasja młodości – koncert symfoniczny
       15.04, niedziela, 18:00, sala koncertowa ZPSM w Elblągu
       Bilety: 40 zł/ 30 zł
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Koncert objęty programem "Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!". Koordynatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama