UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chwila zadumy nad miastem

 
Elbląg, Chwila zadumy nad miastem
fot. Anna Dembińska

Przechodzimy obok nich każdego dnia, widzimy je zza rzeki, patrzymy na nie siedząc na ławce. Znamy je bardzo dobrze, bo to miejsca i obiekty znane, wielokrotnie fotografowane. Ale ile o nich wiemy oprócz kilku, podstawowych informacji? Wystawa zdjęć Ryszarda Siwca "20 kadrów z historią" może nakłonić do własnych poszukiwań w tym zakresie. Zobacz zdjęcia z wernisażu. 

"20 kadrów z historią" to wycieczka do miejsc, które ocalały wojenną pożogę. Pokazuje obiekty, z którymi los obszedł się łaskawiej i te, które zostały przywrócone. Zdjęcia ukazują je w różnych porach roku i dnia. Mamy tu katedrę św. Mikołaja, Galerię El, jest Most Wysoki, Brama Targowa czy budynek Sądu Okręgowego, kamieniczki na ul. Wigilijnej czy młyn przy ul. Traugutta. Wiele z tych zdjęć opatrzono opisem, który przybliża ich historię Miejsca te wybrał Juliusz Marek, właściciel Truso Tv (dawniej Telewizji Elbląskiej), pasjonat i miłośnik dziejów miasta.
       - Przede wszystkim zachwyca to, że istnieje pewna staranność. Budynki są nie tylko odbudowywane, ale i przywracane, tak jak ten, który został na nowo postawiony przy ul. Jaszczurczego – mówił Juliusz Marek podczas dzisiejszego (3 marca) wernisażu. - A co nas, fotografów i ludzi, którzy trochę zajmują się miastem, smuci? To, że nie mamy architektury współczesnej, a jedynym szaleństwem, na który porywają się architekci, jest zielony dach. W Elblągu nie ma odważnej architektury.
       Wystawę uzupełniają obrazy Krystyny Kahsin, gdańskiej malarki, którą w dużej mierze zainspirował Elbląg przedwojenny.
       Całość można oglądać w Elbląskiej Galerii Fotografii, w hotelu przy pl. Słowiańskim 2. 
      
      
Patronem medialnym wystawy jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama