Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ciało, ruch, taniec

 
Elbląg, Ciało, ruch, taniec fot. Michał Ratajski

W niedzielę, 20 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się warsztaty Kontakt Improwizacji i Anatomii Świadomości, prowadzone przez znakomitych choreografów – Annę Haracz i Michała Ratajskiego.

Ruch i ciało wiążą się ze sobą, tworząc nową jakość, odkrywaną dzięki warsztatom Kontakt Improwizacji i Anatomii Świadomości.
     - Poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec - opowiada o warsztatach organizator, Edyta Machul. - Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.
     Kontakt improwizacja czyli CI to rodzaj improwizacji tanecznej. Jest jedną z lepiej znanych i najbardziej charakterystycznych form tańca współczesnego, w której punkty fizycznego kontaktu są punktami, w których rozpoczyna się eksploracja ruchu poprzez improwizację.
     CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy. Używane jest w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych. Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi? Poprzez proste ćwiczenia uczestnicy odkryją jak wchodzić w taniec.
     Warsztat Anatomii Świadomości opiera się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Anatomia Świadomości jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.
     - Warsztat zawiera niektóre narzędzia, z którymi zapoznałam się biorąc udział w Gaga Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (Gaga – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych – opowiada Anna Haracz. - Popracujemy nad wybranymi elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca.
     Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.
     
     Warsztaty odbędą się w niedzielę, 20 października, na Scenie Na Piętrze w CSE „Światowid” w godzinach 11-15. Na zajęcia „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne 55 611 20 65 oraz na e-mail: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl. Cena za 4 godziny zajęć: 40 zł. Wpłaty należy dokonać w kasie CSE "Światowid" do 14 października.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem