Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ciekawość i pasja

 
Elbląg, Ciekawość i pasja fot. nadesłana
Rek

I dziecięcą ciekawość i zamiłowanie do sztuki będzie można obudzić w sobie podczas zajęć, które przygotował dla dzieci, młodzieży i dorosłych Światowid. Można się już zapisywać na zajęcia plastyczne, ceramiczne, wokalne, fotograficzne i taneczne.

„W lesie twórczych rąk” – to warsztaty plastyczne dla dzieci, w ramach których będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze takie jak: tkactwo, scrapbooking, czerpanie papieru, mozaika czy kolaż. W kameralnych grupach mali artyści będą mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność. Poprowadzi je instruktor Anna Dukszta. Dzieci w wieku od 5 do 7 lat będą spotykać się we wtorki lub czwartki w godz. 16.00 - 17.00. Dzieci w wieku od 8 do 11 lat również we wtorki lub czwartki o godz. 17.15 - 18.45. W obu przypadkach należy podać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia. Chętni mogą zapisywać się drogą mailową: anna.dukszta@swiatowid.elblag.pl. Zajęcia będą odbywały się od 15 września.
     Jak najlepiej pozna kulturę danego kraju? Poprzez zabawę! Wiedzą o tym uczestnicy spotkań „Skrzat w podróży przez świat”. To cykl dziesięciu „podróży”, który rozpocznie się już we wrześniu w Polsce i poprowadzi przez: Rosję, Włochy, Laponię, Meksyk, Szwecję, Francję, Austrię i Hawaje. Spotkanie kończące zajęcia odbędzie się w plenerze - w indiańskiej wiosce. W zależności od omawianego kraju, dzieci będą tańczyły, śpiewały lub gotowały. Nie zabraknie zajęć plastycznych, teatralnych czy filmowych. Skrzaty będą spotykały się raz w miesiącu, w soboty, w godz. od 11 do 14.30. Zapisy na zajęcia przyjmują Aleksandra Bednarczuk i Agnieszki Tkaczuk, tel. 55 611 20 59 lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl. Szczegóły można znaleźć tutaj!
     Także dorośli mogą rozwijać swoje plastyczne pasje.
     - Osobom dorosłym proponujemy różnorodne działania plastyczne, które odbywają się w pracowniach CSE „Światowid” – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor. - Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady rysunku, technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i szkła artystycznego.
     Zajęcia przeznaczone są dla osób od 18 roku. Pierwsze spotkanie sekcji ogólnoplastycznej odbędzie się 6 października w godz. od 15.00 do 18.00 (pracownia nr 46, II piętro CSE).
     Dla dzieci, młodzieży i dorosłych przeznaczona jest również sekcja ceramiki. Pierwsze zajęcia odbędą się 5 października. W poniedziałki od 16.00 do 17.30 spotykać się będą dzieci i młodzież, również w poniedziałek od 18.00 do 20.00 odbędą się zajęcia dla dorosłych. Zapisy do końca września 2015 - tel. 55 611 20 64; e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
     Zajęcia muzyczne, tradycyjnie już, poprowadzi Maciej Skrzypczak. Nabór do sekcji oraz przesłuchania odbędą się 7 i 10 września o godz. 17.00 w sali muzycznej CSE „Światowid” (II piętro). Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu. W poniedziałki i czwartki, w godz. od 16.30 do 17.30, zaplanowano warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W godz. od 17.40 do 18.40 – dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Terminy spotkań młodzieży 14-19 lat zostaną uzgodnione z uczestnikami. Rozpoczęcie zajęć: 14 września.
     Dla miłośników fotografii przygotowaliśmy „Kurs fotografii od podstaw”. Uczestnicy warsztatów nauczą się nie tylko kreatywnie wykorzystywać sprzęt fotograficzny, ale także poznają zasady tworzenia kompozycji, złoty podział i analizę obrazu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 września o godz. 17.00 w sali 38 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
     Fenomenem tańca jest to, że łączy przyjemne z pożytecznym. Poprzez taniec można ukształtować piękną figurę, a jednocześnie taniec doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Jest niezawodnym sposobem na zachowanie młodości, witalności i zdrowia. Centrum Tańca Promyk, jak zwykle przygotowało bogatą ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych. Są kursy tańca towarzyskiego, z którego słynie Elbląg, są również nowości, takie jak Pilates, Sumba kids, czy Fit Ball. Szczegóły dostępne są na stronie www.promyk.elblag.pl.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat
Samochody używane HADM Gramatowski