Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co nowego w Galerii EL?

 
Elbląg, Co nowego w Galerii EL? fot. nadesłana
Rek

W czwartek o godz. 18 w Galerii EL odbędzie się wernisaż wystawy Nabory 2017, w ramach którego zaprezentowane zostaną nowe prace zakupione do kolekcji, jak również prace przekazane w formie darów przez artystów.

Rok bieżący był owocny, jeśli idzie o liczbę pozyskanych do kolekcji obiektów. W 2017 roku Galeria EL powiększyła swoją kolekcję o 34 prace 7 artystów. Wśród nazwisk autorów prac znajdziemy: Gerarda Kwiatkowskiego, Andrzeja Smoczyńskiego, Wiesława Łuczaja, Tomasza Zawadzkiego, Piotra Korola, Ryszarda Litwiniuka oraz Arkadiusza Sylwestrowicza. Profil kolekcji Galerii EL i kierunki jej rozwoju determinują takie zagadnienia jak: geometria, sztuka konkretna i minimalistyczna, malarstwo materii i gestu, sztuka w przestrzeni publicznej, akcent na intelektualizm i zamysł matematyczny. Profil kolekcji sztuki współczesnej Galerii EL jest wypadkową działań kolekcjonerskich jej twórcy Gerarda Kwiatkowskiego oraz uzupełnień, które od kilku lat proponujemy.
     Gerard Kwiatkowski przekazał nieodpłatnie swej macierzystej instytucji część zbiorów – ponad 220 prac – ze swojej kolekcji zgromadzonej w Museum Modern Art w niemieckim Hünfeld. Ta część zbiorów Galerii EL – sztuki geometrycznej jest w skali kraju jedną z najciekawszych kolekcji sztuki konkretnej i też jedną z najmłodszych kolekcji sztuki tego nurtu w Polsce, a jednocześnie jest przykładem świadomego kolekcjonowania, który na poziomie zgromadzonych dzieł daje efekt niezwykłej homogeniczności zbioru. Elbląski zbiór sztuki geometrycznej składa się z prac 160 artystów, reprezentantów wielu nurtów abstrakcji i geometrii w sztuce – od opartu, sztuki zredukowanej, abstrakcji przełomu lat 50. i 60., minimal art'u po sztukę inteligibilną i poezję konkretną. Stanowi on jednocześnie znakomite uzupełnienie kolekcji tzw. „Otwartej Galerii" tj. 55 monumentalnych rzeźb z metalu – form przestrzennych, powstałych pomiędzy 1965 a 2017 rokiem oraz znajdującej się na dziedzińcu Galerii EL kolekcji poezji konkretnej na granitowych ławkach.
Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM
Polar z haftem
Naszywka GODŁO