Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Codzienność kręci ...w Bibliotece

Elbląg, Codzienność kręci ...w Bibliotece

Jutro (28 września)  w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida rozpocznie się kilkudniowa (potrwa do 30 września), druga ogólnopolska konferencja kulturoznawcza "Codzienność kręci - kultura codzienności, codzienność kultury". Przewodniczyć jej będzie profesor Jerzy Bralczyk. Głos zabiorą również inne znane nazwiska. Konferencja będzie transmitowana "na żywo" w Internecie.

W 2008 roku odbyło się pierwsze z cyklu sympozjów poświęconych diagnozie kultury. Konferencja "Moda na obciach - co Polacy robią z kulturą popularną?", która zyskała poparcie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez jej współfinansowanie w ramach Programu Operacyjnego "Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury", cieszyła się dużym zainteresowaniem przedstawicieli środowisk naukowych, twórców i animatorów kultury, dziennikarzy oraz działaczy samorządowych.
     Tegoroczna konferencja "Codzienność kręci" nawiązuje swą tematyką do kilku badań prowadzonych w ostatnich latach przez środowiska polskich badaczy społecznych. Chcemy przede wszystkim sprawdzić, na ile tradycyjne pojęcia i metody analityczne zdają egzamin w konfrontacji ze zmianami zachodzącymi we współczesnej kulturze. Okazuje się bowiem, że to co nazywamy "uczestnictwem w kulturze" przyjmuje dzisiaj zupełnie odmienne formy, aniżeli komentowanie i tworzenie różnorodnych baz danych. 
     Kultura jest dzisiaj "bliska ciału", co oznacza, że stała się istotnym wymiarem naszego życia codziennego. Poszczególni prelegenci zdadzą sprawę z owego nowego oblicza kultury, zajmując się jej wymiarem socjologicznym, antropologicznym, psychologicznym, językoznawczym oraz artystyczno-estetycznym.
     Sympozjum będzie miało charakter interdyscyplinarny i wielośrodowiskowy, pozwoli na wymianę doświadczeń, a jego wyniki będą z pewnością przydatne zarówno dla badaczy, twórców, animatorów kultury, jak i dla kreatorów polityki kulturalnej państwa. W radzie programowej konferencji zasiądą: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. dr hab. Wojciech Burszta, prof. dr hab. Mirosław Duchowski, prof. dr hab. Barbara Fatyga, prof. dr hab. Wiesław Godzic, mgr Jacek Nowiński, dr Mirosław Pęczak, prof. dr hab. Roch Sulima, prof. dr hab. Tomasz Szlendak.
     Współorganizatorami sympozjum są Elbląskie Towarzystwo Naukowe im. Jana Myliusa, Tygodnik "Polityka" oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.
     Patronat honorowy nad konferencją sprawują: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Prezydent Miasta Elbląga Henryk Słonina, Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze oraz Polskie Towarzystwo Socjologiczne.
     
     Szczegółowy program konferencji
     
***
     Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować za ogromne zainteresowanie,  jakim cieszy się to wydarzenie. Swój udział w konferencji zgłosiło mnóstwo chętnych, niestety, sala u  św. Ducha może przyjąć tylko określoną ilość osób. Dla tych wszystkich, którzy nie mogą być z nami osobiście, mamy jednak dobrą wiadomość. Całość konferencji będzie można śledzić w Internecie, podczas transmisji
"na żywo"
.
Arkadiusz Kowalczyk, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety Trójmiasto
Naklejki na meble
Fototapety z kwiatami
Fototapety do lekarza/dentysty