Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czterdzieści zasad miłości w DKK

Elbląg, Czterdzieści zasad miłości w DKK

We wtorek, 28 stycznia o godz. 18 zapraszamy do Sali Klubowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i rozmowę o książce Elif Shafak „Czterdzieści zasad miłości”. Wstęp wolny.

O książce z opisu wydawcy:
     Co może wyniknąć ze spotkania rozczarowanej życiem Amerykanki z trzynastowiecznym perskim poetą? Ella Rubinstein ma wiele powodów, by uważać swoje życie za porażkę. Właśnie skończyła czterdzieści lat, jej małżeństwo się rozpada, a dzieci, które dorosły, już jej nie potrzebują. Jakaż pustka… Wszystko się zmieni, gdy zatrudniona w agencji literackiej Ella dostanie do rąk maszynopis powieści opowiadającej o życiu słynnego mistyka i poety, Rumiego.
     
     Elif Shafak (ur. 1971) – zaraz po nobliście Orhanie Pamuku – najbardziej znana postać współczesnej literatury tureckiej. Uważana również za czołową turecką feministkę. Po polsku ukazały się: „Pchli pałac”, „Bękart ze Stambułu”, „Czarne mleko”, „Lustra miasta” i „Czterdzieści zasad miłości”. Powieści autorki, ze względu na szkatułkową formę opowiadania – porównywane są czasem do „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Pisarka pisze po angielsku i turecku.
     
     Dyskusyjne Kluby Książki to projekt Instytutu Książki adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007. W województwie warmińsko-mazurskim projekt jest również finansowo wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kluby działają przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. W naszym województwie funkcjonują obecnie 62 kluby.
     Do Dyskusyjnego Klubu Książki można dołączyć w każdej chwili. Książki, o których dyskutuje się na spotkaniach klubu są udostępniane klubowiczom bezpłatnie na okres miesiąca, nie trzeba ich kupować! To klubowicze sami decydują o tym, jakie książki będą przez nich omawiane na spotkaniach. Serdecznie zapraszamy!
     Więcej informacji: Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1, tel. 55 6256018.
     
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne Henko
OKOWOKO s.c.
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME