Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Czy Polacy to katolicy?

Elbląg, Czy Polacy to katolicy?

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik „Polityka” zapraszają w dziś (czwartek, 5 grudnia) o godz. 18 do Sali „U św. Ducha” na przedświąteczne spotkanie w Salonie „Polityki”. Dyskusję na temat „Czy Polacy to katolicy?” poprowadzi red. Mirosław Pęczak, jego gośćmi będą prof. Zbigniew Mikołejko i publicysta Tygodnika „Polityka” Adam Szostkiewicz. Wstęp wolny.

Czy Polacy to katolicy? Według badań CBOS zdecydowana większość Polaków uznaje się za katolików. Co oznaczają te deklaracje? Czy polska wiara i religijność na przestrzeni lat się zmieniła? O polskiej religijności przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia porozmawiają prof. Zbigniew Mikołejko i red. Adam Szostkiewicz. Rozmowę poprowadzi gospodarz elbląskiego Salonu „Polityki” – Mirosław Pęczak.
     Zbigniew Mikołejko – historyk religii i filozof, eseista, kierownik Zakładu Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, profesor Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Bolesława Prusa. Opublikował ponad osiemset tekstów w dziewięciu językach. Jest autorem wielokrotnie wznawianych tytułów książek: „Elementy filozofii”; „Mity tradycjonalizmu integralnego”, „Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma”, „Żywoty świętych poprawione”, „Śmierć i tekst. Sytuacja ostateczna w perspektywie słowa”, „W świecie wszechmogącym. O przemocy, śmierci i Bogu". Opatrzył posłowiem lub wstępem dzieła wybitnych teologów, filozofów i historyków, jak również głośne powieści o tematyce religijnej np. „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna. Publikował m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”, „Literatury na Świecie”, „Newsweeka”, „Res Publiki Nowej”, „Rzeczpospolitej”, „La Sicilia”, „Twórczości”, „Tygodnika Powszechnego”, „Uncaptive Minus” i innych. W wywiadach często określa się jako „wierzący wśród niewierzących i niewierzący wśród wierzących”. Ostatnio ukazała się książka „Jak błądzić skutecznie. Prof. Zbigniew Mikołejko w rozmowie z Dorotą Kowalską” – wywiad-rzeka z filozofem.
     Adam Szostkiewicz – polski dziennikarz, tłumacz i publicysta. W pierwszej połowie lat 90-tych pracował w Sekcji Polskiej BBC World Service w Londynie. Przez 11 lat pracował w Tygodniku Powszechnym, a od 1999 r. związany jest z Tygodnikiem „Polityka”, gdzie pisze głównie artykuły na tematy międzynarodowe i społeczno-religijne. Autor wielu przekładów z języka angielskiego, m.in. książki Hannah Arendt „Eichmann w Jerozolimie”. W 2006 otrzymał nagrodę imienia Mordechaja Anielewicza za działalność w zwalczaniu ksenofobii i antysemityzmu oraz utrwalaniu tolerancji.
     
     

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini