Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

... Czy to jest kochanie?

Około 250 twórców kabaretowych, wykonawców poezji śpiewanej, recytatorów weźmie udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?", który od 4 do 7 marca odbywać się będzie w Elblągu. Wystąpią również gwiazdy, m.in. Wiktor Zborowski, Hanna Banaszak, Artur Barciś, Kinga Preis.

Festiwal "...Czy to jest kochanie?" to jedna z najbardziej prestiżowych tego typu imprez w kraju. Na kilka marcowych dni do Elbląga zjeżdżają się laureaci ogólnopolskich konkursów i przeglądów artystycznych, by walczyć o laury. Podczas tegorocznej, dziewiątej już edycji festiwalu na scenach centrum kultury Światowid oraz Teatru Dramatycznego odbędą się prezentacje konkursowe w kategoriach: piosenka artystyczna, recytacja, kabarety i teatry satyry. Weźmie w nich udział młodzież szkół artystycznych, humanistycznych oraz dorośli - w sumie około 250 osób. Festiwalowe prezentacje i spektakle obejrzy na żywo około 6 tys. 500 osób.
     Uczestników festiwalowej rywalizacji oceniać będzie jury w składzie: Hanna Banaszak, Andrzej Poniedzielski, Jan Poprawa, Jerzy Satanowski, Janusz Majcherek i Mirosław Czyżykiewicz. Jak co roku części konkursowej towarzyszyć będą spektakle, prezentacje muzyczne w wykonaniu gwiazd ekranu oraz polskiej sceny muzycznej.
     Podczas inauguracji tegorocznego festiwalu "...Czy to jest kochanie?", 4 marca, odbędzie się koncert przygotowany przez Jerzego Satanowskiego pt. "Śpiewnik inteligenta". Poprowadzą go Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski, a wystąpią w nim m.in. Hanna Banaszak, Zbigniew Zamachowski, Artur Barciś, Robert Janowski, Wiktor Zborowski, Robert Kasprzyk, Mirosław Czyżykiewicz oraz zespoły "Czerwony Tulipan" i "Trzy Dni Później".
     6 marca Hanna Banaszak i Mirosław Czyżykiewicz zaprezentują się programie muzycznym pt. "Zanim będziesz u brzegu". Koncert poprowadzi Andrzej Poniedzielski.
     Natomiast 7 marca zaprezentowany zostanie koncert pt. "Piosenki Jacka Kaczmarskiego" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Wśród wykonawców: Kinga Preis, Magdalena Kumorek, Bogna Woźniak, Magdalena Szczerbowska, Agnieszka Bogdan, Mirosław Baka, Jacek Bończyk, Mariusz Lubomski, Konrad Imiela, Mariusz Drężek, Wojciech Kościelniak, Cezary Studniak, Sambor Dudziński, Paweł Kamiński, Piotr Kamiński i Bartosz Adamczyk.
     Organizatorami Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?" są: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid oraz Oddział Okręgowy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Elblągu.
     
     
     Program IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?"
     
     4 marca
     godz. 18.00 - 20.00 - Prezentacje konkursowe w kategorii: kabarety (Kino Światowid, cena biletu 10 zł.). Wystąpią m.in.: kabarety SZUM, SŁUCHAJCIE, WIDELEC.
     godz. 20.00 - Koncert pt. Śpiewnik inteligenta (Teatr Dramatyczny, cena biletu 50 zł). Koncert odbędzie się podczas Inauguracji IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "... Czy to jest kochanie?". Usłyszymy największe przeboje Jonasza Kofty, Leonarda Cohena, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, czy Marka Grechuty. Prowadzenie: Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski. Wykonawcy: Hanna Banaszak, Margita Ślizowska, Joanna Lewandowska, Zbigniew Zamachowski, Artur Barciś, Robert Janowski, Wiktor Zaborowski, Robert Kasprzycki, Mirosław Czyżykiewicz oraz zespoły "Czerwony Tulipan" i "Trzy Dni Później". Orkiestra: Jacek Piskorz - fortepian, Adam Zemła - akordeon, Wojciech Zieliński - instrumenty klawiszowe, Marcin Majerczyk - gitara, Zbigniew Wegehaupt - kontrabas, Wojciech Malina-Kowalewski - perkusja.
     
     5 marca
     godz. 17.00 - 20.00 - Prezentacje konkursowe w kategorii: piosenka artystyczna (Kino Światowid, cena biletu 10 zł). Wystąpią laureaci wielu znanych konkursów wokalnych, m.in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej z Krakowa, Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" czy Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia" oraz wielu innych.
     
     6 marca
     godz. 19.00 - Koncert laureatów IX OFSS "...Czy to jest kochanie?", "Śpiewający jurorzy" - "Zanim będziesz u brzegu" (Kino Światowid, cena biletu 25 zł). Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski. "Zanim będziesz u brzegu" - wykonawcy: Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz. Orkiestra: Tadeusz Czechak - gitara, lutnia, Piotr Stawski - skrzypce, altówka, Wojciech Zieliński - instrumenty klawiszowe, Henryk Miśkiewicz - saksofon.
     godz. 14.00 - 20.00 - Prezentacje konkursowe w kategorii: recytacja (Galeria Nobilis CKiWM Światowid).
     
     7 marca
     godz. 20.00 - Piosenki Jacka Kaczmarskiego - Teatr Muzyczny CAPITOL z Wrocławia (Teatr Dramatyczny, cena biletu 50 zł). Wykonawcy: Kinga Preis, Magdalena Kumorek, Bogna Woźniak, Magdalena Szczerbowska, Agnieszka Bogdan, Mirosław Baka, Jacek Bończyk, Mariusz Lubomski, Konrad Imiela, Mariusz Drężek, Wojciech Kościelniak, Cezary Studniak, Sambor Dudziński, Paweł Kamiński, Piotr Kamiński, Bartosz Adamczyk. Tancerze: Ałła Potapowa, Marzena Socha, Agnieszka Bogdan, Michał Łabuś, Łukasz Wójcik, Konrad Piegat. Zespół muzyczny w składzie: Magdalena Czwojda, Adam Skrzypek, Michał Czwojda, Artur Lesicki, Łukasz Matuszyk, Miłosz Rutkowski, Piotr Dziubek, Krzysztof Urbański. Głos: Ewa Szydło. Reżyseria - Wojciech Kościelniak.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Życzę dużej frekwencji. 50 PLN - niedużo???????????????????????? A artyści? Fajni, ale już trochę w Elblągu zgrani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anna(2005-02-15)
 • Prestiżowy to ten festiwal był kilka (3-4) lat temu!!! Teraz jest typową komerchą!!! Festiwal robiony dla sponsorów, nie dla publiczności i na 100% nie dla uczestników. Kiedyś przyjeżdzało się do Elblaga dla Kochania i atmosfery. Atmosfera ewidentnie została zamordowana. A prezentacje pod wodzą pana Satanowskiego i jego warszawskiej stajni piosenkarek i piosenkarzy są mierne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niegdysiejsza uczestniczka :-((2005-02-15)
 • Takich imprez powinno być zdecydowanie więcej w tym elblagu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ja to ja(2005-02-15)
 • Jak jest za kase to pewnie prawie nikt nieprzyjdzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mariusz 17(2005-02-15)
 • Prestiżowa impreza. Nie pastwmy się nad imprezą, która jest odnogą wrocławskiego przeglądu piosenki i krakowskego studenckiego festiwalu piosenki. Cieszy mnie fakt, że Elbląg tak wytrwale sponoruje działalność Satanowskiego. Za takie pieniądze możnaby przygotować własny, oryginalny program, a tak podczas festiwalu możemy oglądać wszystko co wcześniej było pokazywane w TV. Jednocześnie przypominam sobie, że "...czy to jest kochanie?" to festiwal sztuki słowa. A wśród jury sami niemal muzycy, piosenkarze...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Visconti(2005-02-15)
 • Ojej, nie lubicie Organizatora (czyt. Dyrektora artystycznego vel Pomyslodawcy vel ......) ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-02-15)
 • i błędne koło zamyka się w elblągu. towarzystwo wzajemnej adoracji kończy traskę po polsce i za rok znowu zapukają do bram miasta w niezmienionym składzie sorki. może dołączy pani błaszczyk lub pan opania. co ta chałtura dla ubogich wnosi w nasze duchowe życie? za chwilę górny zjedzie tu ze swoim bendem albo... albo odpalę sobie telewizorek i przeżyję to co wy tylko trochę wcześniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fan elbląskich "kałowców"(2005-02-15)
 • No, można jeszcze pójść na Kryszaka do DRAMATYCZNEGO (oj, bardzo Dramatycznego!!!!). To dopiero kultura!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-02-15)
 • ale słyszałam, że koncert Radka był udany? No! i przede wszystkim był! ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  drobny złośliwiec(2005-02-15)
 • no właśnie. warto obserwować czy lista wykonawców jak zwykle będzie się kurczyć....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sosia(2005-02-15)
 • a Elblążanie jak zwykle... niezawodni! nigdy nic sie nie podoba! co by się w tym naszym grajdole działo, to i tak zawsze jest źle... a to artyści już starzy albo za nowi... Jedź do Gdańska, Krakowa, czy Warszawy... tam zamieszkaj i z kultury "korzystaj" i oczywiście też... narzekaj ;o)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kultur-ysta(2005-02-15)
 • I tak robimy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  V(2005-02-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM