Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

…Czy to jest kochanie?

Przez trzy dni w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” królować będzie miłość. Wszystko to za sprawą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?, który rozpocznie się 20 marca.Kunsztu słowa, a przede wszystkim doskonałej gry aktorskiej z pewnością nie zabraknie podczas spektaklu „Di, Viv i Rose”, w którym wystąpią Joanna Brodzik, Daria Widawska i Małgorzata Lipmann. Tak będzie 20 marca, podczas pierwszego dnia Festiwalu. Jednak najbardziej oczekiwanym przez uczestników dniem będzie sobota – czyli czas konkursowych przesłuchań. Na zakończenie swoje największe przeboje zaśpiewa zespół „Raz, Dwa, Trzy”

- Otrzymaliśmy około 100 zgłoszeń – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Na konkursowe przesłuchania zaprosiliśmy: 27 osób, które zaprezentują się kategorii recytacja oraz 31 osób, które wystąpią w kategorii piosenka poetycka.
     Przesłuchania recytatorów rozpoczną się o godz. 10.00 na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid”. Natomiast wybrane przez siebie piosenki poetyckie uczestnicy będą śpiewali od godz. 16.00 w sali Kina „Światowid”. Występy będzie oceniało jury w składzie: aktorka Olga Bołądź, Grażyna Matyszkiewicz – starszy wykładowca na Akademii Teatralnej w Warszawie, Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz aktor Maciej Jachowski. Na przesłuchania konkursowe wstęp jest wolny.
     Artyści, którzy zdobędą uznanie jurorów wystąpią 22 marca podczas Koncertu Galowego. Ostatniego dnia Festiwalu poznamy tegorocznych zwycięzców, na których już czeka pula 15000 złotych oraz nagrody rzeczowe – zestaw akcesoriów skórzanych oraz weekend w Spa.
     Na zakończenie swoje największe przeboje zaśpiewa zespół „Raz, Dwa, Trzy”.

 


     

Patronat honorowy nad XIX Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? objęli: Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga
     
     Sponsorzy Główni: Grupa LOTOS oraz ALSTOM Power Sp. z o.o.
     Sponsorzy - Grupa ENERGA, Kasa Stefczyka, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Paters Producent Galanterii Skórzanej, Perfect ubezpieczenia Stanisław Jasina, Arbiter Hotel, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu.
     
     Partnerzy: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Narodowe Centrum Kultury
     
     
     
Patronem medialnym festiwalu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem