Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Debiutująca wystawa

Elbląg, Debiutująca wystawa

W cyklu Debiuty – kolejna wystawa! Rysunek, malarstwo i grafikę będzie można zobaczyć w Galerii Nobilis od 31 marca do 24 kwietnia. Autorkami prac są uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym Samira Arrami i Natalia Magalska. Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza na wernisaż już dziś, 31 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

To druga wystawa w cyklu Debiuty. Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym i utalentowanym artystycznego startu, ale także wtajemniczenie w cały proces powstawania wystawy- od projektu plakatu, aż po aranżację przestrzeni. Do współpracy zaproszone zostały osoby związane z naszym miastem, bądź województwem.
     W poniedziałek, 31 marca na wystawie będzie można zobaczyć prace Samiry Arrami i Natali Magalskiej. Będzie to rysunek, malarstwo i grafika.
     - To są dwie, bardzo kreatywne i pracowite dziewczyny, przy tym skromne, świadome odbiorczynie kultury, co na pewno nie pozostaje bez wpływu na ich własną twórczość – mówi Helena Wojciechowska, kurator wystawy. - Miałam okazję poznać je nieco bliżej przy okazji współpracy z Liceum Plastycznym, ale też działań na rzecz Elbląga, w których razem uczestniczyłyśmy. Zawsze były niewymuszenie aktywne.
     
     Natalia Magalska (ur.1994)
     Uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Starosty Elbląskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Bierze aktywny udział w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych, w których osiąga duże sukcesy. Otrzymała wyróżnienie honorowe w X Ogólnopolskim Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko Zwane Wyobraźnią – Miłosz”, wyróżnienie w organizowanym przez CSE "Światowid" VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KOMPOZYCJE 2012 (kategoria Dorośli – Grafika) oraz wyróżnienie w VII Ogólnopolskim konkursie plastycznym KOMPOZYCJE 2013 (kategoria Młodzież – Malarstwo). Laureatka Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Supraślu. W III etapie przeglądu w Dłużewie Natalia wygrała indeks i może wybrać dowolny kierunek kształcenia artystycznego.
     Stworzyła cykl fotografii do tomu poetyckiego „Samopas” Dominiki Lewickiej – Klucznik oraz zaprojektowała oficjalne logo Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Bierze aktywny udział w życiu kulturalnym Elbląga: Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik Elbląga, Festiwal Przemysłów Kreatywnych, Maraton Artystyczny. Uczestniczyła w licznych wystawach szkolnych, poplenerowych oraz pokonkursowych .
     
     Samira Arrami
(ur. 1994)
     Uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Dżungla Miasta” - „Labirynt wyobraźni”, Grand Prix i II miejsce w kategorii rzeźba i płaskorzeźba w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspirowane Wsią" oraz nagrodę ufundowaną przez prof. Józefa Drążkiewicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na XXI Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim im. K. Drążkiewicza w Kazimierzu Biskupim.
     Bierze aktywny udział w wielu kulturalnych wydarzeniach na terenie Elbląga: „Terytorium Bieli”, Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik”, Maraton Artystyczny, Maraton Fotograficzny, Elbląskie Spacery Fotograficzne, Street art , FashionLab, ZiElbląg oraz Grafatak, który trzykrotnie wygrała. Uczestniczka XXI Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. K. Drążkiewicza w Kazimierzu Biskupim (plener dla najzdolniejszych uczniów szkół plastycznych) oraz pleneru organizowanego przez CSE Światowid pod nazwą „Kadyny Wioska Sztuki”. Reprezentowała szkołę na Przeglądzie Szkół Plastycznych w Supraślu. Uczestniczyła w licznych wystawach szkolnych, pokonkursowych oraz poplenerowych.

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem