Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Dialog o losie i duszy

Elbląg, Dialog o losie i duszy (fot. nadesłana)

Najważniejsze etapy biografii i główne wątki twórczości Stanisława Vincenza poznać będzie można na niezwykłej wystawie oraz wykładzie i projekcji filmu dokumentalnego. A wszystko to w sobotę, 4 lutego o godzinie 12 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wystawa przygotowana jest przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, organizatorami Festiwalu im. Brunona Schulza i Gminę Wrocław. Po raz pierwszy wystawa została pokazana w połowie października 2014 roku w Auli Biblioteki Ossolineum we Wrocławiu w ramach Festiwalu im. Brunona Schulza, a następnie w Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
     - W Elblągu pokażemy ją w przestrzeni holu głównego Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej CSE „Światowid” w Elblągu. – Wystawa zatytułowana jest „Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971)”, jej scenariusz opracował dr Jan A. Choroszy, który będzie gościem podczas otwarcia elbląskiej wystawy, zaś za koncepcję plastyczną i aranżację odpowiada Konrad Górniak.
     Twórca wystawy Jan A. Choroszy jest pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, autorem monografii Huculszczyzna w literaturze polskiej (1991) i studiów poświęconych Vincenzowi, pomysłodawcą wortalu www.vincenz.pl.
     - Vincenz jest reprezentantem całej generacji polskich autorów emigracyjnych, w PRL-u objętych zapisem cenzorskim, wyeliminowanych z żywego obiegu kultury krajowej, zmarginalizowanych w dydaktyce uniwersyteckiej i szkolnej – mówią organizatorzy. - Wystawa prezentuje najważniejsze etapy jego biografii i główne wątki twórczości, przypomina esej: opowieść łączy fakty, obrazy i zdjęcia, wspomnienia, opinie oraz fragmenty tekstów. Tłem narracji są fotografie włoskiego etnologa Lidia Ciprianiego z 1933 roku.
     Wystawa otwarta zostanie 4 lutego o godzinie 12 w holu głównym CSE „Światowid” w Elblągu, następnie w Galerii Nobilis wygłoszony zostanie wykład oraz odbędzie się projekcja  filmu dokumentalnego Waldemara Czechowskiego "Śladami Vincenza". Wstęp jest bezpłatny.
Centrum Spotkań Europejskich Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem