Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dokąd zmierzasz Warmio? - czyli Warmia warta poznania

Elbląg, Dokąd zmierzasz Warmio? - czyli Warmia warta poznania

Dokąd zmierzasz Warmio? Z tym pytaniem mierzyli się uczestnicy projektu „Warmio, quo vadis?”. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś o Warmii, spotkać osoby, które tam żyją i pracują, poznać dziedzictwo materialne i niematerialne tej „Świętej” ziemi CSE „Światowid” zaprasza na konferencję podsumowującą projekt, która odbędzie się w sobotę, 18 listopada.

Niewielka, sąsiadująca z nami kraina historyczna, która zachowała swój kształt przez wieki, zyskując nazwę Świętej. Przez dwa lata Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” podejmowało działania na rzecz Warmii – upowszechniania wiedzy o jej dziedzictwie materialnym i niematerialnym.
     - Ta konferencja to przede wszystkim okazja do bliższego poznania Warmii. To kraina, która jest tak blisko nas, a dla wielu wciąż nie w pełni odkryta. To także okazja do spotkania z historykami, regionalistami, miłośnikami Warmii i do dyskusji o tym regionie, ale nie zabraknie także kiermaszu tradycyjnych potraw i rzemiosł z naszego regionu oraz występu kapeli folklorystycznej, to wszystko w ramach imprezy Oblicza Warmii i Mazur – mówią organizatorzy.
     
     Program konferencji podsumowującej projekt „Warmio, quo vadis?”
     
     10.30 - rozpoczęcie
„Świadomi Warmii” Edyta Bugowska (historyk, Regionalna Pracownia Digitalizacji)
„Materialne dziedzictwo Warmii” Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków)
„Niematerialne dziedzictwo Warmii” Jagoda Semków (kierownik Działu Dokumentacji Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku)
     
     12.30 - przerwa
     
     13.00 - „Współczesne niematerialne dziedzictwo kulturowe Warmii- zachowane, odtwarzane czy wymyślone?” Aleksandra Paprot-Wielopolska (etnolog i kulturoznawca, członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego)
     Krótko o gwarze warmińskiej – wstęp do dyskusji.
     
     14.20 - Dyskusja – moderator prof. Janusz Hochleitner.
     
     15.00- 16.00 - prezentacja filmów „Pięć opowieści o Warmii”
     
     Wstęp wolny.
     
     Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     
     Partnerami projektu są: Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Stowarzyszenie Jantar z Elbląga, Portal kulturaludowa.pl, Polskie ​Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, portal eKulturalni.

Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • "dokąd zmierzasz Warmio?" - Oby do upadku i rozpadu tego województwa. W ogóle co to obchodzi typowego Elblążanina?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    Do_pomorskiego(2017-11-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 12
AMK Meble łazienkowe 4
AMK Kuchnia 10
AMK Szkło ozdobne 1