Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drewno motywem przewodnim - ferie w regionie

 
Elbląg, Drewno motywem przewodnim - ferie w regionie
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” prowadzi podczas ferii zajęcia nie tylko dla najmłodszych z Elbląga, ale również dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Barcian, Korszy i Kadyn.

„Postaci i ornamenty w drewnie”, oraz „Deski malowane” to zajęcia feryjne dla placówek w terenie: w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach, oraz w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach. W czwartek i piątek, 30 i 31 stycznia odbędą się warsztaty tworzenia prac w drewnie będzie to płaskorzeźba w drewnie dla dorosłych oraz malarstwo na deskach dla dzieci i młodzieży. Pierwszego dnia przeprowadzone zostaną warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Z kolei w drugim tygodniu ferii prace w drewnie będą tworzyć uczestnicy w Świetlicy wiejskiej w Kadynach.
     - Sposoby rzeźby w drewnie oraz zdobienia prac za pomocą technik rzeźbiarskich i snycerskich, są zaadresowane do młodzieży i osób dorosłych – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE. - A warsztat „deski malowane” jest skierowany do dzieci, które będą mogły doświadczyć tworzenia w drewnie, poznać sposoby szlifowania, wygładzania powierzchni i malowania jej na różne kolory. Podczas warsztatów wykonane zostaną prace odnoszące się do motywów regionalnych np. postaci czy ornamentów.
     W rzeźbie liczą się umiejętności techniczne bo snycerstwo i płaskorzeźba w drewnie jest rzemiosłem artystycznym. Wykorzystując różne techniki pracy w drewnie można wykonać lub ozdobić przedmioty codziennego użytku lub stworzyć własne. Wydaje się to być trudną dziedziną sztuki, jednak daje piękne efekty końcowe nawet u początkujących rzeźbiarzy dlatego ważne jest szukanie własnych środków wyrazu.
     - Uczestnicy warsztatów poznają dawne sposoby impregnowania drewna, nawiążemy do dawnej tradycji malowania prac – dodaje Ewa Bednarska – Siwilewicz. - Wszystkie spostrzeżenia i pytania oraz trudności pojawiające się podczas pracy będą mogli omówić z osobą prowadzącą. Te umiejętności i zdobyta wiedza staną się inspiracją do dalszej twórczości.
CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem