Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzieci zaprezentują się na scenie

Elbląg, Dzieci zaprezentują się na scenie

Zapraszamy do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na specjalne pokazy podsumowujące roczną pracę grup dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach teatralnych w sezonie 2015/2016. Pokazy odbędą się w środę, 15 czerwca o godz. 17 na Dużej Scenie Teatru Sewruka.

Efekty swojej pracy zaprezentują m.in.: grupa „Scena kabaretu i satyry” prowadzona przez Wojciecha Karpińskiego, grupa teatralna „Nietentego” prowadzona przez Piotra Boratyńskiego oraz grupa uczniów drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej prowadzonych przez Irenę Adamiak.
     Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 18, których pod swoją opieką ma Irena Adamiak, zaprezentują krótkie przedstawienia między innymi o zasadach bezpieczeństwa. Natomiast dwie grupy trzecioklasistów - ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Zespołu Szkół w Gronowie Górnym – prowadzonych przez Piotra Boratyńskiego, zaprezentują krótkie etiudy na wesoło.
     Grupa „Scena kabaretu i satyry”, w której skład wchodzą licealiści pod wodzą Wojciecha Karpińskiego, zaprezentuje program satyryczny pt. „3 lekcje”. Będą to trzy oddzielne scenki/lekcje: lekcja dla przedszkolaków, klasówka z języka polskiego oraz lekcja historii. Każda lekcja będzie trwała ok. 6 min.
     Na zakończenie wystąpi teatralna grupa „Nietentego”, prezentując spektakl podsumowujący roczną pracę, jaką młodzież wykonała na warsztatach teatralnych prowadzonych przez Piotra Boratyńskiego. 15 osób z grupy „Nietentego” w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym wystąpi w przedstawieniu „Pod kontrolą”, który jest autorskim pomysłem prowadzącego grupę. - Będzie to spektakl w konwencji teatru ruchu. Trudno powiedzieć jednym zdaniem, o czym będzie, bo w ciągu 30 minut trwania spektaklu poruszamy wiele trudnych tematów – mówi Piotr Boratyński. - Chcemy pokazać zderzenie człowieka i jego wyobrażeń o życiu, jego planów i nadziei z rzeczywistością, z brutalnym światem, pełnym zepsucia, gdzie rządzi pieniądz, a władza demoralizuje.
     Jak zapowiada prowadzący grupę „Nietentego”, na scenie pojawi się kontekst biblijny, ogień, a nawet trochę kontrowersji. Spektakl jest przeznaczony od 15. roku życia.
     Po pokazie w Teatrze Sewruka grupa „Nietentego” 17 czerwca pojedzie ze spektaklem „Pod kontrolą” na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich - Płośnickie Lato Teatralne, a dzień późnej na X Festiwal Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur w Dobrym Mieście. Grupa ma już na swoim koncie dwie nagrody za drugie miejsce na festiwalach w Olsztynie i Bartoszycach za spektakl „Odmieniec”.
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapety do siłowni/fitness club
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie