Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziedzictwo w drewnie - konkurs

 
Elbląg, Dziedzictwo w drewnie - konkurs fot. nadesłana

Dla zainteresowanych historią Warmii i Mazur, i posiadających zdolności pracy w drewnie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wraz ze Stowarzyszeniem "Jantar" przygotowało konkurs „Drewniane dziedzictwo”.

Konkurs skierowany jest do szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalno-oświatowych, a także osób dorosłych. Prace nadesłane na niego muszą być pracami własnymi, a każdy autor może zgłosić więcej niż jedną. Mogą być one wykonane w dowolnych technikach rzeźby i płaskorzeźby w drewnie.
     - Chcemy upowszechniać wśród mieszkańców naszego regionu wiedzę na temat historii i dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur - Marta Derlukiewicz, etnolog z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Pokazać jego cechy charakterystyczne, wyróżniające nas na tle innych regionów.
     Konkurs ma na celu zainteresowanie historią i tradycjami regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności pracy w drewnie.
     Zgłaszane prace muszą być opisane: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek autora, adres zamieszkania autora, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres (plus telefon, fax, e-mail) instytucji.
     Prace na konkurs należy nadsyłać do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu do 15 grudnia. Podczas konkursu oceniane będą: poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy oraz stopień trudności wykonania. Nagrody w konkursie są rzeczowe, to m.in. wydawnictwa książkowe i materiały plastyczne. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.
     Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj.
     Informacji na temat konkursu udziela: Ewa Bednarska-Siwilewicz – tel.55 611 20 64 , e-mail ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.      

     Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu.
     Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem