Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dźwięk w formie

 
Elbląg, Dźwięk w formie

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na drugi, odbywający się w ramach projektu „miasto_słowo_dźwięk”, cykl warsztatowy dotyczący zespołu form przestrzennych, tym razem poświęcony pracy z dźwiękiem. Głównym prowadzącym warsztatów będzie Maciek Olewniczak – kurator warsztatów SoundLab w Galerii EL, realizator dźwięku, muzyk, improwizator oraz producent muzyczny.

Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież chcącą poznawać ciekawe techniki kreacji dźwiękowej, bez względu na stopień zaawansowania w zakresie pracy z dźwiękiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 10 w Galerii EL. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: maciek@galeria-el.pl.
     
„Dźwięk w formie” to warsztaty mające na celu poznawanie elbląskich form przestrzennych oraz ich potencjału kreacyjnego poprzez pracę nad próbą ich udźwiękowienia. W założeniu warsztatów udźwiękowienie to nic innego jak soundartowy utwór powstały w oparciu zarówno o dźwięki wygenerowane przez otoczenie formy, poprzez dźwięk samej formy, jak również sztucznie wytworzone dźwięki powstałe w oparciu o odczucia uczestników w odniesieniu do kształtu koloru struktury i faktury opisywanej formy. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad udźwiękowieniem pięciu wybranych form przestrzennych, wykorzystując techniki nagrań terenowych, samplingu, syntezy dźwięku. Uczestnicy podczas warsztatów poznają powyższe techniki oraz dokonają stworzenia utworu dźwiękowego dla każdej z form. Utwory zostaną zaprezentowane podczas performance dźwiękowego na zakończenie warsztatów.
     Jak mówi Maciek Olewniczak: Planujemy podzielić pracę nad formami na trzy główne etapy. Pierwszym etapem będzie wprowadzenie do soundartu, poznanie technik nagrywania za pomocą różnej jakości rejestratorów audio, mikrofonów itp. Uczestnicy warsztatów poznają możliwości techniczne dotyczące kreacji dźwiękowej, poznają metody oraz sprzęt wykorzystywany w nagraniach terenowych, poznają sprzęt oraz programy do kreacji utworów. Uczestników wprowadzimy w tajniki syntezy dźwiękowej przy wykorzystaniu syntezatorów analogowych, cyfrowych, theremina. Na tym etapie poznamy historię opisywanych dźwiękowo form przestrzennych, ich kształt oraz inspiracje artystów, którzy je tworzyli. Na etapie drugim przeprowadzone zostaną nagrania terenowe przy wybranych do pracy formach przestrzennych. Do nagrań wykorzystane zostaną różne urządzenia rejestrujące, mikrofony, oraz sampler. Uczestnicy będą także zapamiętywać kształt oraz kolor formy, które pozwolą na stworzenie swoistej partytury niezbędnej do kreacji utworu soundartowego. Etapem końcowym będzie praca nad zebranym materiałem oraz performance w Galerii EL. Uczestnicy będą pracować nad stworzeniem oddzielnej partytury dla każdej z opisywanych dźwiękowo form przestrzennych. Będą pracować nad zebranymi dźwiękami, oraz poznawać możliwości ich przekształcania z pomocą różnych urządzeń dźwiękowych jak sampler, syntezator, efekty. Podczas tego etapu zostaną przygotowane utwory do prezentacji na żywo.
     
     W ramach warsztatów odbędzie się pięć spotkań. Poza Maciejem Olewniczakiem, opiekę nad uczestnikami sprawować będą pozostali członkowie grupy SoundLab: Mariusz Owczarek – muzyk, basista, improwizator, malarz, instruktor działań plastycznych w MDK Elblag, Wiktor Piskorz – muzyk, perkusista, improwizator, fotograf oraz Rafał Wawrzyk – muzyk, klawiszowiec, gitarzysta, thereminista, instruktor muzyczny w MDK Elbląg.
     
     Projekt „miasto_słowo_dźwięk” został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.
Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena funkcyjna .com.pl