Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Egzorcysta” i artystka wrażliwa

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w czwartek 11 października na wernisaż indywidualnych wystaw Kamila Kuskowskiego „egzorcysta x/Stigmata” i Danuty Joppek „Powidoki dzieciństwa i nie tylko”. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Kamil Kuskowski ur. 1973 w Zakopanem. Ukończyła studia na Wydziale Wychowania Artystycznego w Częstochowie oraz Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Dyplom w roku 2000 w Pracowni Tkaniny Unikatowej prowadzonej przez prof. Aleksandrę Mańczak oraz w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Gieragi.W latach 1999-2005 asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku prowadzonej przez prof. Tadeusza Śliwińskiego w tejże uczelni. Od 2002 roku współprowadzi Międzywydziałową Pracownię Otwartą. W 2005 roku uzyskał stopień doktora. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w Pracowni Malarstwa i Rysunku prowadzonej przez prof. Tadeusza Śliwińskiego.
     Kamil Kuskowski jest zdobywcą nagrody Arteonu za 2005 rok. Jego twórczość należy do najbardziej intrygujących zjawisk artystycznych ostatnich lat. Łódzki artysta świadomie i konsekwentnie poszukuje nowej formuły malarskiej, odwołując się z jednej strony do awangardowej tradycji malarstwa abstrakcyjnego (szczególnie silnej w kontekście łódzkim), z drugiej zaś odnosi się do współczesnej popkultury. Równie istotnym aspektem twórczości Kuskowskiego jest interesująca gra z instytucjami sztuki. Mająca źródła w refleksji konceptualnej subwersywna taktyka artystyczna Kuskowskiego sprawia, że jest artystą, po którym można się spodziewać kolejnych inspirujących projektów - czytamy w uzasadnieniu jury o przyznaniu nagrody Arteonu.
     
     Danuta Joppek ukończyła Wydział Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu w 1989 r., jest także absolwentką gdańskiej PWSSP, gdzie ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki w pracowni Włodzimierza Łajminga. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych (m.in. Le Peinture et le Poesie a Quatre Mains w Saint-Paul de Vence we Francji - wspólny projekt poetycko-malarski realizowany z Andre Verdetem z Francji) i zbiorowych (elblążanie mogli oglądać twórczość Joppek podczas wystawy „Trwanie” w 2001 roku).
     Twórczość Danuty Joppek skoncentrowana jest przede wszystkim na problemach malarskich, jest to twórczość, która całkowicie odcina się od poszukiwań dyskursywnych, pozaplastycznych. Autorce bliskie jest poszukiwanie refleksyjnych i melancholijnych wartości. Dla Joppek istotną w tych poszukiwaniach jest metoda budowy obrazu, ekspresyjna linia, plama barwna. Posługując się nimi niemalże „lirycznie”, artystka zmierza ku symbolicznemu uchwyceniu istoty ludzkich odczuć, intymnej wrażliwości.
     
     Wystawy będą czynne do 11 listopada, codziennie w godz. 10-18, w niedziele 10-17. Bilety w cenie 2 i 4 zł.
     
     Na wernisaż zaprasza dyrektor Galerii EL Zbyszek Opalewski:

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe