Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Orkiestra Kameralna/ostrożnie, to wciąga!

 
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna/ostrożnie, to wciąga! fot. nadesłana
Rek

Elbląska Orkiestra Kameralna jako jedyna w Polsce orkiestra kameralna została wybrana do realizacji programu pn. „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”. Skierowany jest on do uczniów klas maturalnych i cieszy się ogromną popularnością w całym kraju.

„Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” to inicjatywa, której celem jest zainteresowanie maturzystów muzyką klasyczną. Kształcenie muzyczne w szkołach nie jest obecnie na najwyższym poziomie, a młodzież stanowi nieliczną grupę, która odwiedza sale koncertowe. Jednym ze sposobów na zachęcenie młodego pokolenia do uczestniczenia w koncertach jest właśnie „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”. Program adresowany jest do maturzystów. Koniec szkoły ponadgimnazjalnej jest ostatnim momentem, aby zaprosić uczniów do skorzystania z oferty orkiestr i filharmonii. Poprzez kontakt z muzyką klasyczną w przyszłości mogą stać się melomanami i świadomymi słuchaczami koncertów.
     Tegoroczny program będą realizowały cztery instytucje w Polsce: Filharmonia Lubelska i Filharmonia Świętokrzyska (kontynuacja), a po raz pierwszy - Elbląska Orkiestra Kameralna i Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Koordynuje go Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Do tej pory w programie udział brały, m.in.: Filharmonia Podkarpacka, Opera i Filharmonia Podlaska, Filharmonia Koszalińska czy Filharmonia Gorzowska.
     W ramach „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” Elbląska Orkiestra Kameralna zorganizuje 14 koncertów, na które uczniowie – uczestnicy programu, wspólnie z osobami towarzyszącymi, będą mogli wybrać się bezpłatnie. Z racji, że w naszym mieście program realizowany jest pilotażowo, EOK zaprosiła do udziału maturzystów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu oraz I Liceum Ogólnokształcącego.
„Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” w Elblągu zostanie zainaugurowana 21 września o godz. 13 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Spotkanie prowadzić będą przedstawiciele Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, którzy zapoznają uczniów z założeniami inicjatywy. Następnie uczestnicy programu zostaną zaproszeni do udziału w otwartej próbie generalnej oraz koncert Włodka Pawlika i jego trio z Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz na sam koncert (23 września).      

     Elbląska Gazeta Internetowa portEl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki