Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Orkiestra Kameralna wyruszy na podbój Estonii

 
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna wyruszy na podbój Estonii
Rek

W dniach 21 – 22 października Elbląska Orkiestra Kameralna będzie koncertować na XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Afekt, odbywającym się w Tallinie i Tartu. Kameraliści zaprezentują się wraz z kompozytorką i sopranistką – Agatą Zubel oraz jedną z najbardziej utalentowanych estońskich pianistek - Kadri-Ann Sumerą a także Chórem Kameralnym Estońskiej Filharmonii Narodowej. Za pulpitem dyrygenckim stanie Marek Moś.

Koncerty są wynikiem realizacji przez orkiestrę projektu, który zakłada popularyzację polskiej muzyki współczesnej i jej twórców poza granicami naszego kraju. Elbląska Orkiestra Kameralna zaprosiła do współpracy Agatę Zubel, zaliczaną do grona najlepszych kompozytorów współczesnych w Europie. Podczas koncertu na Festiwalu Muzyki Współczesnej Afekt będzie można usłyszeć jej kompozycję „Pomiędzy odpływem myśli a przypływem snu” inspirowaną wierszami Tadeusza Dąbrowskiego, poety urodzonego w Elblągu. W repertuarze znajdzie się także „Litania do św. Klemensa” Pawła Łukaszewskiego oraz „Naninana“ Aleksandra Nowaka. Elbląska Orkiestra Kameralna i Chór Kameralny Estońskiej Filharmonii Narodowej prawykonają utwór estońskiej kompozytorki Liisy Hirsch pt. „Wings”. Nie zabraknie kompozycji jednej z najciekawszych postaci muzyki współczesnej, Enno Poppe.
     Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Afekt już od 15 lat odbywa się na południu Estonii w Tartu, a od kilku lat ma również swoją edycję w stolicy, w Tallinie. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu, organizatorzy zaprosili uznanych wykonawców i twórców muzyki współczesnej m.in. Georga Friedrlicha Haasa, Klangforum Wien, Ensemble Adapter czy Agatę Zubel. Ideą festiwalu jest ukazanie publiczności aktualnej, współczesnej sceny muzycznej Europy.
     
     21 października, godz. 19 – kościół św. Jana, Tartu
     22 października, godz. 19 – kościół Metodystów, Tallin
     
     Agata Zubel, sopran
     Kadri-Ann Sumera, fortepian
     Elbląska Orkiestra Kameralna
     Chór Kameralny Estońskiej Filharmonii Narodowej
     Marek Moś, dyrygent
     
     W programie:
     Agata Zubel „Pomiędzy odpływem myśli a przypływem snu " na głos, fortepian i orkiestrę smyczkową
     Liisa Hirsch „Wings" na chór i smyczki (premiera)
     Enno Poppe „Zwölf“ na wiolonczelę solo , „Fingernagel“ na skrzypce i altówkę, „17 Etüden  für Violine“ 2. Zeszyt na skrzypce solo
     Paweł Łukaszewski „Litania do św. Klemensa“ na chór mieszany i orkiestrę smyczkową
     Aleksander Nowak „Naninana“ na orkiestrę smyczkową i Fender Rhodes
     Projekt „Dialog muzycznych kultur. Polska – Estonia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja polskiej kultury za granicą 2016 - Promesa"      

     Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Super! Powodzenia!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2016-10-07)
 • Za czyje pieniądze te wycieczki? Czy finansują to elbląscy podatnicy i czy odbywa się to z puli 2 mln zł rocznie, jaką przeznacza na tę orkiestrę budżet miasta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 10
  RedaktorJabłkalski(2016-10-07)
 • Polecam orkiestrze odwiedzenie bardzo urokliwego miejsca w Tartu. Strona internetowa vilde. ee. Jest to kafejka, restauracja i pub w jednym miejscu. Przed kamieniczką jest ławeczka na której siedzą Oscar Wilde i Eduard Vilde. Ten drugi był pisarzem estońskim. Kafejka miała "wkomponowane" w wystrój stare maszyny drukarskie z XIX. Warto wpaść, polecam. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  overt(2016-10-07)
 • Kto płaci za tą wycieczkę. .. bo w epecu magika już nie ma. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  Kat.Na.Idiotów(2016-10-07)
 • Czytaj ze zrozumieniem .. środki z MKiDN. To znaczy że wygrali grant . Brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2016-10-07)
 • Jablkalski cofnij się do zerówki bo czytasz nie potrafisz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2016-10-07)
 • Zawsze się zastanawiam, czy Elbląg stać na utrzymywanie takiej orkiestry. Nie wszyscy lubią ten gatunek muzyki, którą uprawiają. Czy nie należałoby sprywatyzować?, niech gra Ten co ma kasę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 8
  (2016-10-07)
 • EOK nie musi niczego zdobywać. To zjawisko Galaktyczne. , choć podobne zespoły działają w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach Polski. Sam Pan Dyrygent prowadzi kilka podobnych, doraźnych zgromadzeń muzycznych. Jednak projekt z Elbląga. .. i jego Dyrektor - to dzieło Geniusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2016-10-07)
 • Europo na kolana!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  Clea(2016-10-07)
 • .. .. a czy prawdą jest, że w 2015 roku od EPECu dostali 52 000 zł czyli, że mieszkańcy dali ?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  C.ieciorka(2016-10-07)
 • Inaczej pisząc, w naszym mieście zawiść góruje nad rozsądkiem. Nie może ktoś za ciężka pracę być doceniony. Życzę Wam jak najwięcej dobrych dni i gratuluję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2016-10-07)
 • Powodzenia, chociaż jedziecie tam już z wyrobioną renomą. Co do ' za czyje to itp ' to da się zauważyć, że pytają się w kółko te same osoby. Nudzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  pampi-ZAWADA(2016-10-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty lakierowane mdf połysk różne kolory RAL
AMK Szkło ozdobne 2
Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 2