UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla papieża

Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla papieża

Wciąż tak blisko… to tytuł koncertu papieskiego, który odbędzie się w niedzielę (11 czerwca) w Gdyni o godz. 16 na Skwerze Kościuszki. Na scenie wystąpią Elbląska Orkiestra Kameralna i wyjątkowi goście.

Wydarzenie to uczci trzydziestą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Gdyni. Na jednej scenie wraz z elbląskimi kameralistami staną: Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Anna Jurksztowicz, Rafał Brzozowski, Muniek Staszczyk i Natalia Szroeder. W programie koncertu znajdują się m.in.: Rzeka marzeń, Dumka na dwa serca, Pieśń baobabu, Tak blisko... czy Magiczne słowa. Koncert rozpoczną Psalm 2, Missa brevis i Ave Maria. Wykonawców poprowadzi Krzesimir Dębski. To wyjątkowe wydarzenie, którym Muzycy chcą uczcić pamięć wielkiego Polaka.
       Program, łączący to, co najlepsze w muzyce rozrywkowej i sakralnej, jest metaforą nauki Jana Pawła II. Słowa wielkiego Polaka trafiały z taką samą mocą do serc najwyższych dostojników kościelnych, jak i szerokiej grupy wiernych. Przygotowując swoje orędzia i kazania, za pomocą najprostszych słów odwoływał się do najważniejszych wartości w nauce katolickiej, podkreślając ich uniwersalność. Artyści, występujący na gdyńskiej scenie, dobrali utwory tak, aby przypomnieć wagę miłości, wiary, wzajemnego zrozumienia i życia w harmonii z otaczającymi nas ludźmi.
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama