UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski Spacer z Książką

Elbląg, Elbląski Spacer z Książką

W czwartek 21 lipca o godz. 17.30 w Bażantarni odbędzie się Elbląski Spacer z Książką pod nazwą „Chodzę i czytam". Pierwszą tego typu imprezę w mieście przygotowały wspólnie Departamenty Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

Zainteresowani udziałem w tym oryginalnym spacerze będą mieli do przejścia dystans od trzech do pięciu kilometrów malowniczymi trasami Bażantarni. W trakcie spaceru uczestnicy będą mogli dzielić się swoimi literackimi zainteresowaniami, a po przejściu całej trasy będzie można podyskutować o swoich ulubionych lub ostatnio czytanych książkach. Wystarczy wyjść z domu w sportowym obuwiu i koniecznie z ulubioną lekturą w plecaku.
     - Od kilku lat wiele się mówi o coraz niższym poziomie czytelnictwa - mówi Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Instytucje kultury robią wiele, by temu przeciwdziałać. Efekty są różne. Nie chcemy zastępować instytucji, ani też rodziny, gdzie kult księgi powinien mieć swój początek. Myślę, że dziś potrzeba wspólnych i niekonwencjonalnych działań, by smutny bilans „nieczytactwa” odwrócić. Jestem przekonany, że w naszym przedsięwzięciu wezmą udział ludzie, którzy czytają książki, ale nawet upublicznienie tych pasji może zadziałać jako dobry przykład dla innych.
     Organizatorzy mają świadomość, że może łatwiej byłoby się spotkać w kawiarni czy pubie i podyskutować o literaturze, ale ważnym elementem przedsięwzięcia jest właśnie aspekt sportowy.
     - Moim zdaniem sport i kultura uzupełniają się – mówi Bogusław Tołwiński, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Bo człowiek wrażliwy na piękno, uczciwy, odpowiedzialny, to jednocześnie człowiek sprawny fizycznie, cierpliwy i wytrzymały, zgodnie z ideą Kalos Kagathos. Będziemy próbowali to udowodnić między innymi takimi pozytywistycznymi działaniami. Plany mamy ambitne, ale na razie zaczynamy, dosłownie i w przenośni, drobnymi kroczkami.
     Rozmowy o ulubionych książkach w Bażantarni przeplatane będą fragmentami poezji w wykonaniu elbląskich autorów.
     Spotkanie wszystkich chętnych do udziału w spacerze już w czwartek, 21 lipca, o godzinie 17.30 przy muszli koncertowej w Bażantarni. W razie ulewnego deszczu spacerowicze udadzą się z Bażantarni do Miejskiego Ośrodka Sportu.
     Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge.
     
Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jak sama nazwa wskazuję na ten spacer należy zabrać swoją ulubioną książkę z domowej biblioteczki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2011-07-20)
 • Robiłem to już z 5 lat temu z EDĄ - kto był nie żałował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  krzychu77(2011-07-20)
 • Każdy sposób zachęcający do czytania jest mile widziany. Szkoda tylko, że w bibliotekach elbląskich jest taki skromny wybór, o nowościach można pomarzyć. Potrzeba jest wielka, dlatego zarówno władze miasta jak i dyrekcja biblioteki powinna szukać sponsora, dzięki któremu kolorowe, nowe wydania leżące na półkach w bibliotekach również zachęcą do czytania !!!! Poza tym są jeszcze pieniądze z Unii - może warto pomyśleć o programach, które zachęcą do czytania oraz w sposób ciekawy zachęcą do tego. Wsparcie szkół będzie nieodzowne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-20)
 • Ja wezmę moją ulubioną: 150 technik samogwałtu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :-)(2011-07-20)
 • W Bibliotece Elbląskiej nowości książkowych jak na lekarstwo, a przecież to właśnie tam powinno się podejmować wszelkie działania promujące czytelnictwo, a przynajmniej aktywnie w nich uczestniczyć. Szkoda, że dyrekcja biblioteki zapomina o tym i skupia się od wielu lat na innych imprezach tupu koncerty, czy Dni Specjala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-21)
 • Kto nie był, niech żałuje. Spacer po Bażantarni to zawsze przyjemność, a rozmowy o książkach naprawdę inspirujące. A poza tym cieszy mnie, że miastem rządzi ekipa, która nie tylko czyta książki, ale i potrafi o nich mądrze opowiadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-21)
 • Szkoda że nie było na spacerze drekcji Biblioteki Elblaskiej może dowiedzieliby się czegoś o oczekiwaniach elbląskich czytelników, bo jak na razie nie realizują tego czego wymaga sie od Bibliotek. Niestety tak to jest gdy dyrektorem zostaje się z przypadku a wicedyrektorką jeszcze bardziej z przypadku bo ani o kulturze ani o literaturze porozmawiać nie można.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-22)
Reklama