UWAGA!

Teatr zaprasza do wspólnego świętowania

 Elbląg, Teatr zaprasza do wspólnego świętowania

Przyjdź do Sewruka na wyjątkową galę z okazji 58. Międzynarodowego Dnia Teatru oraz wręczenia statuetek Aleksandrów. Przeżyj z nami wyjątkowe teatralne święto i zobacz na żywo galę rozdania Aleksandrów. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 27 marca o godz.19 na Dużej Scenie.

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na całym świecie od 1962 roku. Datę 27 marca uchwalono dzień wcześniej, podczas 9. Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w Helsinkach działającego pod auspicjami UNESCO. Data upamiętnia otwarcie w 1957 r. Teatru Narodów w Paryżu, corocznego międzynarodowego festiwalu teatralnego, który w założeniu miał spotkać ze sobą teatry z obu stron żelaznej kurtyny. W latach 70-tych ta inicjatywa powoli się wypaliła, ale święto teatru pozostało i obchodzone jest do dzisiaj. Międzynarodowemu Dniu Teatru towarzyszy zawsze orędzie przygotowane przez wybitnego człowieka teatru, adresowane do całego „teatralnego świata”.
       Orędzie, jak co roku, z pewnością pozostanie tajemnicą aż do ostatniej chwili.
       Międzynarodowy Dzień Teatru będzie połączony z wręczeniem dorocznych nagród Teatru, Aleksandrów, które przyznawane są w kategoriach: Najlepsza Kobieca i Męska Rola Roku, Przyjaciel Teatru i Najwierniejszy Widz Zbiorowy.
       Galę uświetnią piosenki z repertuaru naszego teatru w wykonaniu aktorów. Pojawią utwory z takich spektakli jak: ‘Allo ‘Allo, Cafe Sax, Edith i Marlene, Monty Python, A my róbmy swoje, Skrzypek na dachu czy Tuwim bez cenzury
      
       Bilety dostępne w wyjątkowej (nieprzypadkowej) cenie 5,80 od osoby.
      
       Podczas uroczystej Gali odbędzie się również wernisaż wystawy rzeźby Waldemara Cichonia.
      
       Artysta urodził się w 1955 r. w Elblągu. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. W 1997 r. uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rzeźbiarz pracuje w drewnie kamieniu, ceramice, brązie. Jego instalacja „Kaczka Dziwaczka” w 2006 r. uznana została przez redaktor Dorotę Jarecką z Gazety Wyborczej za prowokację artystyczną roku. od 2011 r. przy wsparciu Departamentu Kultury UM
       w Elblągu organizuje wystawy grafiki i malarstwa w Autorskiej Galerii Rzeźby.
Kamila Łyłka, kierownik literacki Teatru im. Sewruka

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dlaczego kierownik literacki daje takie informacje? Nie powinien tym zajmować się marketing? Nadto Hauke mój typ.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Maniek.(2019-03-22)
  • Teatr Bardzo Dramatyczny. To stare określenie nadal definiuje ten teatr. Tutaj nie spotkamy kreatywnego reżysera, poprawnego krytyka czy nowoczesnego i świadomego widza. .Mamy stary, martwy model sceny szkolnej. .Takie prowincjonalne rekolekcje.
Reklama