Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie Muzeum w Jerozolimie

Elbląg, Elbląskie Muzeum w Jerozolimie
Uczestnicy konferencji w Lizbonie.

22 kwietnia rozpocznie się doroczna konferencja naukowa poświęcona tematyce badania gier planszowych. Elbląskie muzeum reprezentować będzie Piotr Adamczyk z Działu Edukacji i Promocji, nasz znawca tej tematyki.

Międzynarodowa konferencja „Board Games Studies Colloquia” jest inicjatywą powołaną do życia przez kilku zachodnich muzealników, historyków i badaczy tematyki gier w 1995 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Gier Planszowych, organizator kolokwiów, skupia historyków, archeologów, pracowników muzeów, badaczy, psychologów, socjologów, matematyków, fizyków, informatyków oraz twórców i kolekcjonerów gier planszowych z całego świata. W roku 2008 w Lizbonie po raz pierwszy w spotkaniach wziął udział pracownik Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Piotr Adamczyk, z wystąpieniem dotyczącym różnych pionków do gier planszowych w zbiorach elbląskiego Muzeum. Efektem konferencji z 2008 r. będzie licząca ok. 200 stron publikacja materiałów z konferencji. Wydawnictwo jest aktualnie w fazie ostatecznej korekty i według wydawców z Portugalii ukaże się w drugiej połowie 2009 r.
     Tegoroczna konferencja, już XII, odbywająca się na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, również skupia grono badaczy z różnych stron świata. I tym razem jedynym polskim akcentem będzie udział przedstawiciela elbląskiego Muzeum Piotr Adamczyk. Jego 45-minutowe wystąpienie dotyczyć będzie realizowanego w 2008 r. projektu edukacyjnego „Podróżnicy w czasie: dawne gry i zabawy”, wykorzystania gier planszowych w muzealnej edukacji w Polsce oraz gier planszowych w ruchu odtwórstwa historycznego w Polsce.
     Warto zaznaczy, iż elbląskie Muzeum prezentuje się w bardzo interesującym, naukowym gronie. W konferencjach biorą udział przedstawiciele np. British Museum, Musée Suisse du Jeu, Hebrew University of Jerusalem, University of Madras, University of Lisboa, University of Leiden, Weizmann Institute of Science, Fribourg University, Sri Krishnadevaraya University, Museum of Science in Lisbon, Michigan State University, University Technology Mara, City University in London, Canterbury University, Texas Tech University, Universitat Internacional de Catalunya.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex Stronger
Clinex W3 Multi
Pieczątki Trodat