UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie Noce w… Pasłęku

 
Elbląg, Elbląskie Noce w… Pasłęku
Reklama

W programie tegorocznych Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej znalazły się m.in. dwa koncerty laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej – jeden z nich odbędzie się w Pasłęku, drugi w Elblągu.

Przed publicznością festiwalu wystąpią trzy kobiety i trzech mężczyzn. Zobaczyć i usłyszeć będzie można Agatę Rożankowską - studentkę wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, fankę Stinga, laureatkę m.in. XLI Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.
       Kolejną prezentującą swoje umiejętności wokalne będzie Justyna Grzywaczyk - laureatka wielu festiwali piosenki w Polsce, która do swoich największych sukcesów zalicza m.in. I nagrodę na XL Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, udział w finale 16. edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” i wyróżnienie na 49. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz II miejsce na IV Przeglądzie Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego.
       Trzecią z wokalistek jest Magda Kucharska - z zawodu PR Manager, która za swoją inspirację uważa amerykańskiego guru muzyki – Stevie Wondera. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki. Do największych osiągnięć należą: I miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie 2014, wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy 2014 oraz III miejsce na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej Ślesin 2014 i nominacja do SFP w Krakowie.
       Męskie głosy podczas koncertu wydobywać się będą z ust szesnastoletniego Maksymiliana Zdybickiego, który mimo swojego młodego wieku już od ponad pięciu lat pilnie szkoli swoje umiejętności wokalne pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w ich autorskiej szkole piosenki. Jest laureatem wielu festiwali i konkursów wokalnych, można go też zobaczyć na szklanym ekranie - kreuje obecnie postać Tomka Chwościka w serialu „Klan”, wystąpił też w teledysku Dawida Podsiadło do piosenki pt. „Powiedz mi, że nie chcesz”, a swojego głosu użycza w wielu serialach przeznaczonych dla najmłodszych i młodzieży.
       W koncercie usłyszymy też elblążanina Pawła Marchela, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, tegorocznego maturzystę, który jest laureatem ostatniej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …”czy to jest kochanie?”, a swoje umiejętności wokalne kształcił w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu.
       Trzecim z występujących w koncercie laureatów będzie Łukasz Reks, student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa, zdobywca m.in. Brązowej Nagrody na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy, Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Międzychodzie i II nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy.
       - Na nasz festiwal przyjeżdżają mieszkańcy regionu oraz turyści będący w okolicy, tym razem to my wychodzimy w region i przy współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury dajemy uczestnikom innych festiwali możliwość wystąpienia w koncercie tylko z ich udziałem, w którym tylko oni są gwiazdami – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. – Warto dodać, że kierownikiem muzycznym tego koncertu jest Bartek Krzywda, kompozytor, aranżer, pianista i producent muzyczny, a reżyserować go będzie od lat związana ze sceną i naszymi festiwalami Monika Kowalczyk-Kogut.
       Koncerty odbędą się 21 sierpnia o godz. 19 w Pasłęku (scena przy zamku, pl. św. Wojciecha) oraz 22 sierpnia o godz. 16 w Dużej Sali Kina „Światowid” w Elblągu (pl. Kazimierza Jagiellończyka).
       Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
      
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama