UWAGA!

Elbląskie Oblicza Patriotyzmu

Seria pięciu książek poświęconych historii naszego regionu, wydanych dzięki inicjatywie Fundacji Elbląg, trafi niebawem do bibliotek w gimnazjach i szkołach średnich oraz do przedstawicieli samorządów.

- Książki przekazywane są bezpłatnie - mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg. - Mamy nadzieję, że pomogą one w przekazywaniu wiedzy na temat ważnych wydarzeń historycznych i mieszkańców regionu, których warto zapamiętać.
     Książki powstały w ramach projektu „Elbląskie oblicza patriotyzmu” finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm jutra”. Projekt zrealizowała Fundacja Elbląg w ramach Funduszu im. Stanisława i ks. Mikołaja Leszczyc-Grabianków przy współpracy Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu.
     Elbląskie Oblicza Patriotyzmu tworzy pięć książek: „Patroni Diecezji Elbląskiej w lokalnej świadomości i tożsamości narodu”, „Patriotyczne, społeczne i organizacyjne aspekty funkcjonowania turystyki ma Żuławach i Mierzei Wiślanej”, „Elbląg w grudniu 1970 roku”,
     „Ojciec Andrzej Czesław - patriota lokalny wykraczający ponad przeciętność” oraz „Szesnaście miesięcy wolności - „Solidarność” w województwie elbląskim”.
     Napisane zostały pod redakcją Janusza Hochleitnera, ks. Andrzeja Kilanowskiego i Waldemara Moski.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gdzie mogę kupić te książki???
  • bardziej od ksiązki potrzebny byłby chleb za darmo dla biednych elbląskich rodzin, ale co na to powiedzieliby elbląscy piekarze, czy nie oskarżyliby fundacji o damping?
  • nie samym chlebem człowiek żyje
  • piekarzom nie wolno rozdawać chleba za darmo, ale chodziło mi o damping- czy w Polsce można produkować i rozdawać? Już jeden piekarz w Polsce przekonał się, że nie można rozdawać. Prawo w Polsce dopuszcza rozdawanie książek, ale nie chleba.
  • SISI - jedna taka książka kosztuje TYLKO 10 ZŁOTYCH i jest do nabycia w siedzibie Fundacji przy ul. Zw. Jaszczurczego (dawny hotel), przy Spółdzielni Lekarskiej "Medyk".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Czytelniczka(2007-01-15)
Reklama