Elblążanie tym razem słabo

Elbląg, W Elblągu odbył się turniej tańca Baltic Cup
W Elblągu odbył się turniej tańca Baltic Cup

Międzynarodowy turniej tańca Baltic Cup - Puchar Bałtyku. Tancerze z elbląskiego klubu Jantar wypadli słabo - honoru obroniła tylko para Pawluć - Luberecki, która w kategorii Youth wywalczyła brązowy medal.

O puchary w tańcach standardowych i latynoamerykańskich walczyło w Elblągu 300 par z krajów nadbałtyckich i Irlandii. Jak mówi Antoni Czyżyk, szef i trener Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - organizatora turnieju, poziom w tym roku był wysoki, nie było także zaskoczeń w obsadzie najwyższych miejsc na podium.
     W tańcach standardowych najlepsi okazali się Litwini, którzy zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych: Arunas Bizokas i Edita Daniute (powyżej 16 lat), którzy wywalczyli także Grand Prix, Vaidotas Lacitis i Aurelija Griciute (16-18 lat), Andrius Greblikas i Ruta Bajarunaite (14-15 lat) i Karol Jakaitis i Ala Karpenko (12-13 lat).
     Grand Prix w tańcach latynoamerykańskich otrzymała para norweska - Rachid Malki i Cleve Therese. Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych w tych tańcach zajęli: Michał Malitowski i Iwona Golczak z Zielonej Góry (powyżej 18 lat), gdańszczanie - Marcin Hakiel i Magdalena Soszyńska (16-18 lat), tancerze ze Szczecina: Michał Stukan i Iza Janachowska (14-15 lat) i Rosjanie - Jura Ageew i Weronika Golodnewa (12-13 lat).
     W grupie dziecięcej najwyższe miejsca zajęły pary: z Kwidzyna - Bartosz Wielogórski i Daria Kopik (wiek do 9 lat) i para rosyjska: Michaił Szwariew i Olga Siromacha (wiek 10-11 lat).
     i latynoamerykańskich.
     Na podium stanęła tylko jedna para Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Trzecie miejsce w kategorii Youth wywalczyła Dorota Pawluć i Kamil Luberecki.