UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EOK gra dla Niepodległej

 
Elbląg, EOK gra dla Niepodległej

100 lat temu nasi przodkowie sprawili, że Polska powróciła na mapę świata. Uczynili to nie tylko szczękiem oręża, ale również dyplomatycznym piórem, w czym wiódł prym Ignacy Jan Paderewski. Kompozytor i pianista przeszedł bowiem do historii również jako mąż stanu, który złożył podpis na traktacie wersalskim, pieczętującym odrodzenie Rzeczpospolitej.

Elbląska Orkiestra Kameralna przypomni o nim, a także o innych polskich mistrzach partytury, 9 listopada w sali koncertowej ZPSM. 100. rocznicę odzyskania niepodległości muzycy uczczą dwoma koncertami w „biało-czerwonych barwach”, a dołączą do nich zaproszeni goście: Katarzyna Pawłowska, Zespół Pieśni i Tańca „Malbork” oraz Chór Cantata i Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych pod batutą Marty Drózdy-Kulkowskiej. Koncerty edukacyjne 100 lat Polsko! odbędą się w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III – najmłodsi elblążanie będą mogli posłuchać tego, co w rodzimej muzyce najwartościowsze, i co stanowi o kulturalnej sile polskości. W związku z ogólnopolską akcją Rekord dla Niepodległej, koncerty rozpoczną się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, zaś później z instrumentów popłyną m.in. dźwięki Roty i dzieł Fryderyka Chopina oraz Andrzeja Panufnika. Nie zabraknie polskich tańców narodowych, w świat których przeniesiemy się dzięki malborskiemu zespołowi. Nad całością będzie czuwał Jarosław Praszczałek, który wystąpi również w roli dyrygenta.
     
"100 lat Polsko!" - koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, piątek, 9 listopada, godz. 9 i 11, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
     
     Wykonawcy:
     Jarosław Praszczałek (dyrygent, słowo o muzyce)
     Katarzyna Pawłowska (mezzosopran)
     Elbląska Orkiestra Kameralna
     Tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork”
     Chór Cantata oraz chór z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Elbląga – Marta Drózda-Kulkowska
     
     W programie:
     Utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina i Andrzeja Panufnika.
     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
     Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
     Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
     

     Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama