UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

EOK na festiwalu w Estonii, transmisja z koncertu na żywo

 
Elbląg, EOK na festiwalu w Estonii, transmisja z koncertu na żywo
fot. nadesłana
Reklama

Trwają ostatnie przygotowania do występu elbląskich kameralistów podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Afekt w Tartu oraz Tallinie (Estonia).

Dzisiaj (21 października) pierwszy festiwalowy koncert z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w kościele św. Jana w Tartu. Jutrzejszy (22 października) koncert artyści zagrają w kościele Metodystów
       w Tallinie. Największa estońska stacja radiowa nadająca muzykę klasyczną Klassika Raadio ERR (odpowiednik Programu 2 Polskiego Radia), przeprowadzi z koncertu transmisję „na żywo”. Wszyscy, którzy chcieliby posłuchać Orkiestry podczas festiwalowego występu, będą to mogli zrobić on-line o godz. 18 czasu polskiego.
       Kameraliści pod batutą Marka Mosia wystąpią wspólnie z kompozytorką i wokalistką - Agatą Zubel, pianistką Kadri-Ann Sumera oraz znakomitym Chórem Kameralnym Estońskiej Filharmonii Narodowej, który jest między innymi laureatem 12 nominacji i dwóch nagród Grammy w kategorii Muzyka chóralna! Artystom towarzyszy również kompozytorka Liisa Hirsch, której utwór "Wings" na chór i smyczki znalazł się w repertuarze festiwalowych koncertów. Poza tym w programie: Agata Zubel „Pomiędzy odpływem myśli a przypływem snu" na głos, fortepian i orkiestrę smyczkową, Enno Poppe „Zwölf” na wiolonczelę solo , „Fingernagel” na skrzypce i altówkę, „17 Etüden  für Violine” 2. Zeszyt na skrzypce solo, Pawel Łukaszewski „Litania do św. Klemensa”  na chór mieszany i orkiestrę smyczkową , Aleksander Nowak „Naninana“  na orkiestrę smyczkową i Fender Rhodes.
       Koncerty w Estonii odbywają się w ramach projektu "Dialog muzycznych kultur. Polska - Estonia" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promocja polskiej kultury za granicą 2016 - Promesa".
      
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama