Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EOK zaprasza na III festiwal „Muzyka polska na Żuławach”

Elbląg, EOK zaprasza na III festiwal „Muzyka polska na Żuławach”

Wielkimi krokami zbliża się organizowany już po raz trzeci przez Elbląską Orkiestrę Kameralną festiwal „Muzyka polska na Żuławach”. Odbędzie się on w terminie 3 i 15 - 17 lipca. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Poprzednie dwie edycje wydarzenia, zakończone sukcesem, udowodniły, że muzyka klasyczna cieszy się wciąż ogromnym powodzeniem. Porusza, wzbogaca i stanowi ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu.
     Niezmienną ideą festiwalu jest prezentacja najciekawszych utworów polskiej muzyki klasycznej, inspirowanych szeroko rozumianym folklorem oraz promowanie miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach. Podczas koncertów tworzona jest przestrzeń do dialogu piękna muzyki z wyjątkową architekturą, która słuchaczom przynosi dodatkowych wrażeń artystycznych.
     Repertuar tegorocznego festiwalu skoncentrowany jest na niezmiernie wdzięcznej formie muzycznej – divertimenach. Diverimenta, pełne barwnych zmian nastrojów, elementów tanecznych, powszechne w muzyce XVIII – XIX wieku, zaliczano do gatunków muzyki… popularnej. Program koncertów, by umożliwić publiczności odkrywanie nowych kontekstów, wzbogacony jest także o utwory kompozytorów spoza naszego kraju. Elbląscy kameraliści zaprezentują divertimenta takich mistrzów jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, Andrzej Panufnik, Mieczysław Karłowicz, Maciej Radziwiłł, Mikołaj Górecki, Sławomir Czarnecki. Festiwalowe koncerty w Stegnie, Elblągu, Starym Polu wykonywać będą solistki Karolina Nowotczyńska, Paula Preuss, Maria Wiśniewska oraz Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Maestro Marka Mosia. Wyjątkiem jest Pasłęk, gdzie będzie można usłyszeć Kwartet Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
     
     Harmonogram Festiwalu przedstawia się następująco:
     3 lipca, godz. 19 – plac św. Wojciecha w Pasłęku – scena przy zamku - koncert plenerowy (w repertuarze utwory m.in.: Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego, Antonina Dvořáka, Giacomo Pucciniego, Johannesa Brahmsa)
     15 lipca, godz. 19 - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie
     16 lipca, godz. 15 – plac przed katedrą pw. św. Mikołaja w Elblągu – koncert plenerowy
     16 lipca, godz. 19 – katedra pw. św. Mikołaja w Elblągu
     17 lipca, godz. 19 – kościół pw. św. Barbary w Starym Polu (Krzyżanowo 13)
     W programie koncertów m.in.: Antonio Vivaldi Lato z cyklu Cztery Pory Roku, Mikołaj Górecki Divertimento na orkiestrę smyczkową, Andrzej Panufnik Divertimento na orkiestrę smyczkową, Maciej Radziwiłł Divertimento D-dur, Wolfgang Amadeusz Mozart Divertimento F-dur KV 138, Leó Weiner Divertimento nr 1 op. 20, Sławomir Czarnecki Hombark – Concerto.
     Przed każdym z koncertów odbędzie się otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży ze specjalnie przygotowanym repertuarem.
     
     Sponsor Strategiczny Mecenas Elblšskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
     Sponsor Elblšskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
     Sponsorzy Wspierajšcy: Meble Wójcik, Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Toyota Knedler Sp. z o.o.
     

     Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elblaska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini