Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Euroshorts w Kinie Światowid

Elbląg, Euroshorts w Kinie Światowid

Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka, działający w Kinie Światowid zaprasza na ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. W programie czwartkowego spotkania repliki festiwalu Euroshorts 2015.

Kino Światowid po raz kolejny będzie gościło Europejski Festiwal Euroshorts. Widzowie DKF-u obejrzą wybrane przez organizatorów, najciekawsze filmy z 24 edycji.
     - Produkcje prezentowane w ramach Euroshorts to nie tylko nieprzeciętne filmy krótkometrażowe młodych twórców z całego świata, ale także pomysłowe, artystyczne spoty reklamowe – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. - Wraz z filmami do Elbląga przyjedzie Przemysław Młyńczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu, który poprowadzi filmową dyskusję.
     Przemysław Młyńczyk to reżyser, autor kilkunastu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych, oraz pełnometrażowej fabuły „Osiemnaście". Inicjator i dyrektor artystyczny jednego z najstarszych europejskich festiwali reklamy i niekomercyjnych filmów krótkometrażowych Euroshorts.
     
     Program replik:

     
     Filmy nagrodzone na festiwalu Euroshorts 2015 – 64 min
     
     - Najlepszy film fabularny Źle nam z oczu patrzy, 25:00, fabularny, Polska. Director / Reżyser: Arek Biedrzycki
     - Najlepszy film eksperymentalny Kintsugi (Naprawianie złotem), 4:30, eksperymentalny, Włochy. Reżyseria: Apotropia (Antonella Mignone + Cristiano Panepuccia)
     - Najlepszy film animowany Elementorum, 2:02, animowany, Polska. Reżyseria i animacja: Aneta Makowska
     - Najlepszy film dokumentalny Bracia (Brothers), 11:09, dokumentalny, Polska. Reżyseria, zdjęcia, produkcja: Szymon Jan Sinoff
     - GRAND PRIX Enemies, Vragove (Wrogowie), 21:00, fabularny , Bułgaria. Reżyseria: Hristo Simeonov
     
     Miniaturki z Euroshorts 2015 – 12 min
     
     Cookie-Tin Banjo (Malutkie banjo), 2:33, animowany, Wielka Brytania. Reżyseria i animacja: Peter Baynton
     Marche Arrière (Wsteczny bieg), 4:00, animowany, Francja. Reżyseria: Ayce Kartal
     The HitchHikers (Autostopowicze), 5:24, fabularny, Kanada. Reżyseria i montaż: Joung Han
     
     Twórcze reklamy = amerykański film reklamowy 2015 83’
     
     83-minutowy zestaw najlepszych amerykańskich filmów reklamowych, włączonych do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA).
     Premiera tej taśmy odbyła się w czerwcu 2015, z udziałem ok. 2000 twórców i producentów amerykańskiej reklamy. Kolekcja Działu Filmu MoMA zawiera już ponad 1,700 filmów reklamowych. Reklamy są oceniane w 22 kategoriach artystycznych, a w każdej z nich przyznawane są wyróżnienia.
     
     Euroshorst 2015 w Kinie Światowid 21 lipca o godzinie 19. Cena biletu: 10 zł.
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem