Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Teraz ja - Festiwal teatralny w Malborku

Elbląg, Teraz ja - Festiwal teatralny w Malborku Malborski zamek widziany z drugiego brzegu Nogatu.

W miniony weekend w Malborku odbył się festiwal teatralny, podczas którego wystawiane były spektakle grup teatralnych z wielu miast Polski, a także jednej grupy z Litwy. Pokazały się też trzy grupy teatralne z Elbląga.

Jedną z elbląskich grup było Teatralne Studio Młodych „Alter Ego”. Teatr istnieje od 15 lat, jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz przeglądów. Kierownikiem artystycznym teatru jest Tomasz Walczak. Spektakl, który został przedstawiony przez grupę - „Pamięć nie ginie” opowiadał historię narodu żydowskiego, wpisaną w II wojnę światową.
     Drugą grupą elbląską była Grupa Warsztatowa „Supeł”, której przewodzi również Tomasz Walczak wraz z Anną Hatle. Grupa istnieje od 2005 roku. Jest to teatr integracyjny, w którym występują uczniowie i ich nauczyciele. Realizują przedstawienia plastyczne. Brali udział w wielu festiwalach w Polsce i poza granicami. Mają na swym koncie kilka nagród. Spektakl „Ulotne szczęście” przedstawiony przez grupę opowiada o dążeniach ludzi, o ich marzeniach i drodze do ich realizacji.
     Wielkie wrażenie zrobił występ Teatru Miejskiego „Alytus” z Litwy, którego dyrektorem jest Vidmantas Eżerskis. Przedstawienie „Solo dla pięciu” to propozycja z gatunku teatru ruchu. Spektakl opowiadał o wyborach dokonywanych przez człowieka podczas jego życiowej wędrówki, nieodzownie związanych z jego osobowością.
     Na zakończenie imprezy elbląska Grupa Kuglarsko-Teatralna „Ignis Fatuus” dała pokaz fireshow, podczas którego jej członkowie zaprezentowali swoje wybitne umiejętności w tańcu z ogniem.
     Wstęp na wszystkie spektakle był darmowy, co zapewniło duży odzew ze strony mieszkańców Malborka i okolic.
     Festiwal miał miejsce dzięki projektowi „Międzynarodowy Festiwal Teatralny - rozwój kultury w obszarze transgranicznym”, który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa-Polska-Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 35
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.7 3 0

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)