Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Filmy na poddaszu

Dziś (21 września) w Bibliotece Elbląskiej rusza przegląd filmów z Festiwalu Etiuda & Anima 2006. Projekcje odbywać się będą do 28 września w Sali Audiowizualnej na poddaszu Biblioteki.

Etiuda & Anima to festiwal poświęcony twórczości studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata. Organizowany od 1994 r. jako „Etiuda” w 2005 r.
     zmienił nazwę na „Etiuda & Anima”. Autorzy filmów rywalizują o nagrody - brązowe, srebrne i złote Dinozaury. Podczas festiwalu przyznawana jest również nagroda dla najlepszej szkoły filmowej Starego Kontynentu - specjalny złoty Dinozaur.
     Festiwal „Etiuda&Anima” stanowi również okazję do prezentacji dorobku mistrzów filmu krótkometrażowego, twórców filmów dokumentalnych, fabularnych, eksperymentalnych i animowanych. Zwłaszcza te ostatnie budziły od początku zainteresowanie organizatorów. Od 1996 r. wiązało się to z organizacją Krakowskich Warsztatów Filmu Animowanego, które równolegle z Festiwalem przygotowywano pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci z Pracowni Filmu Animowanego krakowskiej ASP wspólnie ze szwajcarską Fundacją Pro Helvetia.
     Nazwiska związane z festiwalem to między innymi Jerzy Kucia z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Kazimierz Karabasz z łódzkiej szkoły filmowej i Paul Driessen z niemieckiej Kunsthochschule w Kassel. W 2006 r. nagrodę dla najwybitniejszego pedagoga otrzymał Wojciech Marczewski - pamiętny twórca filmów fabularnych: „Dreszcze”, „Klucznik” i „Ucieczka z kina Wolność”, wykładowca licznych szkół filmowych w Anglii, Szwajcarii i Danii, współzałożyciel Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
     Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej www.bibliotekaelblaska.pl i na www.Etiudaandanima.com.
     Planowane są dwie otwarte projekcje filmów: 21 (blok I i II) i 22 września (blok III i IV) - godz. 18 oraz 28 (blok I i II) i 29 września (blok III i IV) - godz. 18.
     Karnet na cały przegląd (bloki I-IV) kosztuje 5 zł, zaś bilet na jeden dzień - 3 zł. Ilość miejsc ograniczona.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl