UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fletowe emocje pod znakiem Bacha

 
Elbląg, Fletowe emocje pod znakiem Bacha
fot. nadesłana

Listopadowy gość Elbląskiej Orkiestry Kameralnej należy do grona najbardziej wyrafinowanych europejskich flecistów, który podbił muzyczny świat interpretacjami barokowego i współczesnego repertuaru. Wprawdzie pierwszym instrumentem Matei Ioachimescu był fortepian, ale artysta szybko zrozumiał, że jego przeznaczeniem jest gra na flecie. Jak twierdzi, pokochał go „od pierwszego dźwięku”, a w ciągu lat wypracował swój niepowtarzalny styl.

Rumuńscy i austriaccy melomani okrzyknęli go „architektem fletowych emocji” i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż z jednej strony flecista swoją muzyką nawiązuje do szeroko rozumianej tradycji europejskiej i światowej, z drugiej zaś pozostaje nieodrodnym synem Bałkanów, który na scenie zmienia się w istny muzyczny wulkan energii. Matei pochodzi z Rumunii, ale jego miejscem na Ziemi stała się Austria, a szczególnie Wiedeń, który wirtuoz uznaje za „miasto przesycone dźwiękami”.
     Podobnego zdania jest Marta Gardolińska, która od lat przekonuje artystyczny świat o sile młodego pokolenia polskich dyrygentów. Jako laureatka międzynarodowych konkursów dyrygenckich, przekonała już m.in. ekspertów z Grecji i Węgier, a od września jest asystentką dyrygenta w jednej z najbardziej cenionych orkiestr symfonicznych w Wielkiej Brytanii - Bournemouth Symphony Orchestra. Pod jej batutą elbląscy kameraliści i Matei przybliżą melomanom dzieła takich mistrzów partytury, jak Carl Philipp Emanuel Bach, Ottorino Respighi, Gustav Holst czy Felix Mendelssohn. Salę koncertową ZPSM wypełnią m.in. dźwięki Koncertu d-moll na flet i orkiestrę smyczkową (+klawesyn) - utworu skocznego i radosnego, a zarazem niepozbawionego elegancji, charakterystycznej dla twórczości młodszego Bacha. Usłyszymy także dawne skarby muzyki włoskiej, zawarte w suicie Antiche Danze ed Arie per liuto Ottorino Respighiego.
     Przypominamy również, że posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje bezpłatny wstęp na dwa koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w roku kalendarzowym oraz 50% zniżki na pozostałe koncerty.
     
     4.11.2018, niedziela, 18:00
     Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
     Wykonawcy:
     Marta Gardolińska – dyrygent
     Matei Ioachimescu – flet
     Elbląska Orkiestra Kameralna
     
     W programie m.in.
     O. Respighi - Antiche Danze ed Arie per liuto – Suite III
     C. P. E. Bach - Koncert d-moll na flet i orkiestrę smyczkową (+klawesyn)
     F. Mendelssohn - Symfonia na smyczki nr 7 d-moll
     G. Holst - St. Paul's Suite
     
     Rezerwacje:

     Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
     tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
     Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
     Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
     
     Współorganizatorem koncertu jest Rumuński Instytut Kultury – Institutul Cultural Român.
     Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent”.
     Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
     
     Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
     Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
     

     Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama