UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Follow Dices na Wdurmoll Fest

 
Elbląg, Follow Dices
Follow Dices (fot. nadesłana)
Reklama

Trzydniowe spotkanie z jazzem podczas festiwalu Wdurmoll Fest w klubie Mjazzga zakończy w piątek 2 czerwca koncert grupy Follow Dices, której liderem jest skrzypek Mikołaj Kostka.

Wdurmoll Fest to niepowtarzalna okazja na konfrontację z obecnymi tendencjami w młodym polskim jazzie. Wszystkie grupy biorące udział w festiwalu złożone są z szalenie szybko rozwijających się i wielokrotnie już nagradzanych muzyków, którzy bez kompleksów wdzierają się na terytorium zarezerwowane dotychczas dla starych mistrzów. Smaku dodaje wydarzeniu również fakt, że wszystkie trzy formacje reprezentują zupełnie inne regiony, a zatem i tradycje akademickie - Trójmiasto, Kraków i połączenie sił Poznańskich z Katowicami.
      
       Follow Dices
       Nazwa kolektywu jest nawiązaniem, chociaż niekoniecznie dosłownym, do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce i świecie, rozumianego jako przeniesiony na grunt improwizacji proces poszukiwania węzłów spajających kreowane struktury dźwiękowe.
       Artyści podążając za współczesnymi rozwiązaniami estetycznymi, zahaczają o inspirującą ich mozaikę manier muzyki skandynawskiej i polskiej, włączając w to także elementy muzyki nowej, będącej dla nich bezprecedensowym źródłem, z którego wypływa ich tożsamość. Wszystko to scalone zostaje synestetyczną koncepcją kreowania barw i odcieni przestrzeni harmonicznych.
      
       Mikołaj Kostka-skrzypce
       Mateusz Gramburg-fortepian
       Jan Jerzy Kołacki-kontrabas
       Adam Wajdzik-perkusja
      
       Mjazzga, 2 czerwca, godz. 20.15
      
       Bilety 60 zł (karnet na 3 dni festiwalu) i 25 zł / dzień
       Program Wdurmoll Festu:
       31-05 Tomasz Chyła Quintet
       01-06 Słowiński / Carod Quintet
       02-06 Follow Dices
      

      
       Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama