UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Formy przestrzenne doczekają się remontu

 
Elbląg, Pięć elbląskich form przestrzennych doczeka się remontu
Pięć elbląskich form przestrzennych doczeka się remontu (fot. Michał Skoroboszewski, archiwum portEl.pl)

Pięć form przestrzennych w Elblągu doczeka się remontu. To jeden z elementów budowy trzech ścieżek dydaktycznych. Turyści będą mogli zwiedzać miasto szlakiem form przestrzennych, parków miejskich, jedna ze ścieżek będzie wytyczona na starówce.

Jednym z projektów, które mają w tym roku „podnieść potencjał turystyczny” Elbląga, jest wytyczenie trzech ścieżek dydaktycznych. - To będą dodatkowe szlaki turystyczne w Elblągu. Chcemy pokazać turystom, że Elbląg to nie tylko Stare Miasto, a atrakcje turystyczne w naszym mieście są rozlokowane w różnych miejscach – mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego.
       Docelowo mają powstać trzy ścieżki: śladem parków miejskich, form przestrzennych oraz szlak na Starym Mieście. Razem około 16 km nowych szlaków turystycznych, na których oznaczonych będzie 69 obiektów.
       - W tym projekcie zawarte jest m.in. przeniesienie dwóch form przestrzennych, stworzenie iluminacji świetlnej przy trzech formach i remont kolejnych pięciu, które tego najbardziej potrzebują – wyjaśniał Adam Jocz.
       Na wszystkich ścieżkach zostaną zamieszczone opisy, na szlakach staną też weneckie ławki oraz... automaty z karmą dla kaczek, które miałyby stanąć w parku Dolinka oraz parku Traugutta. Swoistą „wisienką na torcie” ma być stworzenie aplikacji multimedialnej na temat elbląskich zabytków, form przestrzennych i parków w naszym mieście.
       - Oprócz tego na trasach są przewidziane eventy dla turystów i młodzieży. Opisana będzie historia i ciekawostki związane z tymi miejscami – mówił dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.
       Prace mają potrwać do końca września, ale na razi nie został wyłoniony ich wykonawca. Na pierwszy nie wpłynęła żadna oferta, trwa przygotowywanie drugiego przetargu. W projekcie budżetu na ten cel przeznaczono 450 tys. zł.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Pomalować kolorowo, część dać dzieciom, a część graficiarzom do zaprojektowania, a jedną Prezydentowi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 10
  (2019-01-17)
 • Elbląg? Potencjał turystyczny? SR4NIE w banię! Ile lat ten temat jest wałkowany i jakie są rzeczywiste wyniki tego rzekomego promowania? Za tym idą pieniądze, nie małe! Zarówno na marketing jak i te pozyskane od turystów. Ale o tym trzeba myśleć kreatywnie! Kilka lat temu modernizowano Bulwar Zygmunta Augusta. Jakoś w zeszłym roku zauważyłem że na "donicach" z drzewkami są informacje o Biedrągu. Po niemiecku? rosyjsku? niderlandzku z racji historycznych? po ANGIELSKU co jest absolutnym światowym standardem? A SKĄD! Po POLSKU i tylko po polsku. Idiota odpowiedzialny za taki stan rzeczy powinien być za jaja powieszony pod mostem, stanowiłby nie małą atrakcję. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 3
  mieszkaniec-mieszaniec;)(2019-01-17)
 • A kiedy Wróblewski zrobi remont w bażantarni zdemontowali mostek elewów i gra gitara. Moim zdaniem to zły gospodarz i niebawem zostanie wyrzucony w referendum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 13
  (2019-01-17)
 • Ile jeszcze bez sensu pójdzie kasy na malowanie tego złomu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 17
  Prorok_Igor(2019-01-17)
 • "Wyremontują" tak jak te ostatnie, które po wypiaskowaniu i pomalowaniu całe zaczęły rdzewieć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  hhhhhh(2019-01-17)
 • Niech lepiej zamontują przy tych formach przestrzennych kolorowe LEDowe podświetlenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  dssdds(2019-01-17)
 • A może by tak UM wziął się za remont Bażantarni i poprowadzenie linii tramwajowej do Muszli Koncertowej. A ten planowany potencjał turystyczny to najwyraźniej kogoś przerósł. Jak się nie wie w czym rzecz to lepiej się nie ośmieszać. Podniesienie rangi turystycznej Elbląga - to nie takimi metodami jakie wymyślono w DPiK panie włodarzu miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 7
  kolo(2019-01-17)
 • Wpisy wyraźnie świadczą, że ich autorzy nie szanują przeszłości i osiągnięć przodków. Tak to jest jak brak wiedzy o minionych czasach jest powodem poniżania czegoś czego się nie rozumie. Przecież jeden z twórców Biennale jest honorowym obywatelem miasta, a impreza ta była wydarzeniem komentowanym nie tylko w całej Polsce, ale też w wielu państwach Europy. Odbiła się echem nawet w Kanadzie i USA. Twórcy tych dzieł, tak poniżanych w komentarzach, rozsławili Elbląg. Te teksty krytyczne wobec, przecież skromnej, akcji renowacji form przestrzennych to wyjątkowy przejaw arogancji. Jej zestawianie, z na pewno konieczną rewitalizacją Bażantarni, w tym miejscu jest co najmniej nietaktem. Jeśli mimo to nic do was nie dotarło wspomnijcie słowa papieża Franciszka, który w Krakowie w dniach spotkań z młodzieżą apelował o ich dialog ze starszymi i poszukiwanie w rozmowach z nimi wiedzy o przeszłości oraz zachowania szacunku wobec pokoleń tworzących nasz świat, nasze ojczyzny, dbających o swoich następców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 4
  kombatantlosu(2019-01-17)
 • Gdzie to jest?Jedziemy z diaksem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  marek_i_edek(2019-01-17)
 • W tamtym roku były potężne ulewy w Tatrach. Popłynęło kilka mostków na szlakach (między innymi w drodze do 5 stawów polskich), rozmytych zostało też wiele szlaków. Wiecie ile trwała naprawa? Trochę więcej jak tydzień!? A tutaj szukaj kasy, projekty, przetargi - na drewniane mostki i drogi szrutowe.... No comment..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 2
  (2019-01-18)
 • Chyba remont to za duże słowo - wystarczy Pan "Janek" że spawarką....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  (2019-01-18)
 • Moim zdaniem to nie jest kwestia szanowania lecz zrozumienia sztuki nowoczesnej i faktu czy to się ludziom podoba. Ja tej sztuki nie rozumiem, nie podoba mi się też. I co mam z tym fantem począć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 3
  (2019-01-18)
Reklama