UWAGA!

Galeria El dla kobiet

 Elbląg, Galeria El dla kobiet
fot. nadesłane

Z okazji Dnia Kobiet Galeria El przygotowała promocję dla Pań: 8 marca wszystkie Panie zwiedzają aktualną ekspozycję za darmo. W tej chwili w Galerii El można oglądać wystawę „Wokół obrazu” oraz kolekcję MMA na emporze.

Wystawa „Wokół obrazu” to prace trzydziestu pracowników Wydziału Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorami obrazów są: Jarosław Bauć, Józef Czerniawski, Henryk Cześnik, Robert Florczak, Roman Gajewski, Krzysztof Gliszczyński, Maciej Gorczyński, Aleksandra Jadczuk, Piotr Józefowicz, Andrzej Karmasz, Jacek Kornacki, Anna Królikiewicz, Sławomir Lipnicki, Przemysław Łopaciński, Teresa Miszkin, Marek Model, Mieczysław Olszewski (Mieto), Jerzy Ostrogórski, Jakub Pieleszek, Krzysztof Polkowski, Arkadiusz Sylwestrowicz, Maciej Świeszewski, Maria Targońska, Anna Waligórska, Mariusz Waras, Aleksander Widyński, Marek Wrzesiński, Marcin Zawicki, Jacek Zdybel, Agata Zielińska-Głowacka.
      
       Kolekcja MMA to jedna z najciekawszych kolekcji sztuki konkretnej w Polsce. Każda z prac to swoista wizualna rozprawa autora nad problemem pola obrazowego, wewnętrznymi zależnościami matematycznymi i wizualnymi, spór między przypadkowością a ładem.
       Wśród artystów, których prace można oglądać na emporze, znajdują się najważniejsi artyści nurtu abstrakcji geometrycznej - artyści polscy: Andrzej Dłużniewski, Jerzy Kałucki, Zbigniew Gostomski, Wanda Gołkowska, Jan Chwałczyk; artyści z Niemiec: Urlich Otto, Karl Georg Pfahler, Friedrich Kracht, Reinhardt Roy, Heinz Friege, Alfons Kunen, Thomas Lenk, Karl Heinz Adler; artyści z Austrii: Josef Linschinger, Rolf Forster; ze Szwajcarii: Max Bill, Richard Paul Lohse, Belgii: Jean Pierre Husquinet; z Holandii: Roland de Jong, Anneke Wein Kranenbarg, Piet van Zon, Ewerdt Hilgemann.
      
       W czwartek, 8 marca, Galeria El czynna jest w godzinach 10 - 18.
      
Beata Branicka, Galeria El

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • cool foto, nigdy jej nie widziałem
  • Formy przestrzenne. Kiedyś wizytówka Elbląga. Dziś zapomniane i jakby pochowane. Tyle mówi się o promocji miasta. Zamiast budować Truso, może odświeżyć i wyeksponować te rzeźby. To ewenement na skalę światową.
  • Zgadzam się z kietu. Formy przestrzenne mogłyby się stać doskonałym elementem promocji miasta.
  • w tym mieście nie buduje się tylko zmienia się, czy na lepsze? Kiedyś Elbląg znany był w Polsce z form przestrzennych, teraz szukamy czegoś nowego, np. sybol miasta - Piekarczyk, jak ktoś go nazwał "Menel"; ) Poronionym pomysłem było nazwanie Tramwajów, kompletny bezsens. Miasto ma tradycję piwowarską, może największa beczka, nie koniecznie z piwem ale jako miejsce widokowe, czy coś śmiesznego związanego z tr. meblarską itp. Pomysłów pewnie jest wiele ale i tak wybrane będą te najmniej ciekawe. Ktoś za to kasę weźmie.
  • te fFormy przestrzenne sa tragedia i nie są elementem promocji miasta bo niby w czym? kupa złomu gdzie na siłe dodaje sie ideologię bo nie ma do czego innego. to produkt galeri wiec beda to bronic bo przeciez na cos dotacje trza sciagac no nie?; =O
  • Proszę o przyjęcie następujących informacji: 1/Nieprawdą jest, że Galeria EL dostaje specjalną dotację "na formy". 2/Kolekcja jest własnością miasta. 3/Jej wartość rynkowa jest niebagatelna. 4/Galeria EL, zgodnie ze statutem, sprawuje "opiekę merytoryczną" nad zespołem form.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jarosław Denisiuk(2012-03-08)
  • jakie miasto takie "dziełą sztuki" nic dodać nic ując - szara rzeczywistość
  • Przykro się robi czytając niektóre komentarze. Nie potrafimy dostrzegać prawdziwych wartości. Nadal będę się upierał, że formy dobrze wyeksponowane to po kanale ostródzko-elbląskim mogłyby być doskonałym elementem wyróżniającym Elbląg. Niestety mamy takie społeczeństwo, że wolimy Ich troje niż Kilara. Nie mam nic wspólnego z Galerią EL.
  • Do Kietu: mi nie jest przykro żę tobie się nie podobają opinie negatywne o tym żelastawie pseudo rzeźbach ale musisz wpuścić do swojego umysły fakt że ludzie są rózni i mają inny gust i nie chodzi o to że ktos nie potrafi dostrzec "piękna okropności metalu" tylko widzi nijakosc oraz brak mysli. Chyba mają do tego prawo? Na siłę chcesz przekonywać, ze to MY - przeciwnicy jestesmy winni a galeria el nie? Upierać się możesz to tylko twój gust. Te rzeźby (okropne) nie mają szans promwować elblaga a jesli miasto wejdzie w proces nadawania temu sens (za nasze pieniadze) to straca kasę i tak niczego nie osiągnąć poza nasyceniem ego galeri el. Te rzeźby na pewno nie wyróżnia elblag bo to żelastwo któremu na siłę dodaje się wartości, rangę sztuki. A skąd wiesz jakie mamy społeczeństwo? Śmieszny jesteś. A Ich troje ma swoją publikę więc dlaczego ich oczerniasz? Kazdy ma prawo do zycia w swoich zbiorach. Znawco życia; D
  • Chyba nic ci do tego kto co lubi? Ich troje i Kilar maja swoją publiczność i chyba boli cie ze ktoświecej zn ich zarobił na sztuce; D
  • Do anonima, te wg. Ciebie "pseudo rzeźby" będą stały i jeszcze 100 lat, a o Ich troje mało kto będzie pamiętał i nie mam zamiaru nikogo oczerniać. Pisze tylko i wyłącznie w swoim imieniu i nie rozumiem czemu tak to przeżywasz.
  • mylisz się. Rzezby można usunac a muzyki nie zniszczysz; ) rzezby ostattecznie mogą pozostac na zdjeciach a muzyka ich troje na płytach, takze rzeżby i ich troje przetrwaja 1000 lat :D zadowolony? i to i tamto maja swoich za i przeciw.
Reklama