Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Galeria El w ten weekend za pół ceny

 
Elbląg, Galeria El w ten weekend za pół ceny
Rek

23-24 listopada Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w swoje mury na weekend za pół ceny. To ostatnia okazja, żeby zobaczyć bieżące wystawy: „Radykalna przestrzeń / Radykalna wyobraźnia. Architektura jako język: Daniel Libeskind”, „Architektura przymusu” oraz „W cieniu matematyki” Haliny Różewicz-Książkiewicz.

To ostatni weekend, kiedy można zwiedzić wszystkie trzy ekspozycje. „Na pożegnanie” wystaw obniżyliśmy bilety wstępu do Galerii EL.
     Daniel Libeskind to międzynarodowej sławy twórca projektów architektonicznych i urbanistycznych. Zasłynął wprowadzeniem do architektury nowego krytycznego dyskursu i multidyscyplinarnym podejściem. Jego dorobek obejmuje najważniejsze obiekty kulturalne – wśród nich muzea i sale koncertowe, a także centra kongresowe i handlowe, uniwersytety, budynki mieszkalne oraz hotele. Projektuje także scenografie. Na wystawie prezentowanej w Galerii EL można oglądać modele i niezwykle bogatą dokumentację fotograficzną projektów jego autorstwa.
     Problemem badawczym, wokół którego koncentrują się zainteresowania uczestników projektu „Architektura Przymusu” są szeroko rozumiane a mające rozmaite wcielenia dyscyplinujących funkcji architektury. Począwszy od „łagodnych” form kontroli, jak szkoła czy przedszkole, aż po tak zwane instytucje „totalitarne” (więzienia, szpitale psychiatryczne). Wystawa przestawia zgromadzony w czasie badań materiał wizualny, zawarty w wydanej w 2013 r. publikacji "Architektura przymusu. Interdyscyplinarne studia nad dyscyplinującymi funkcjami architektury".
     Wystawa „W cieniu matematyki” w ramach cyklu „Elbląg Plastyczny” przygotowana została z okazji 55-lecia pracy artystycznej Haliny Różewicz – Książkiewicz. Na życzenie artystki, wystawa nie została zaaranżowana w Galerii Laboratorium, która jest miejscem dedykowanym ekspozycjom w ramach „Elbląga Plastycznego”, a na pierwszym piętrze empory, gdzie z reguły prezentujemy sztukę geometryczną, ściśle odnoszącą się do zasad matematyki. Tak jest i tym razem. Halina Różewicz-Książkiewicz prezentuje kilkadziesiąt prac – grafik i rysunków, pochodzących zarówno z lat wcześniejszych, jak i prac zupełnie nowych. Każda z nich, w sposób bardzo przemyślany odnosi się do natury i jej porządku. 14 listopada 2013 Halina Różewicz-Książkiewicz odebrała brązowy medal "Zasłużony kulturze Gloria Artis".
     
     Godziny otwarcia: sobota 10-18, niedziela 10-17. Ceny biletów: 4 zł (bilet normalny), 2 zł (bilet ulgowy)
     Informacje: Beata Branicka, tel. 55 626 67 80, beata.b@galeria-el.pl
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START
Czytnik kart kryptograficznych