Poniedziałek 20-08-2018, imieniny Bernarda, Sobiesława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Degradacja Degradacja

Gra miejska po raz piąty

 
Elbląg, Gra miejska po raz piąty
Rek

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza uczniów klas VII szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w grze „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury”. Zabawa odbędzie się już 19 czerwca.

Tegoroczna edycja literackiej zabawy, która stanowi już jedną z elbląskich tradycji, to część projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczniowie wcielą się w rolę pomocników Pana Samochodzika, bohatera serii powieści Zbigniewa Nienackiego. Zabawa stanie się okazją do sprawdzenia zdolności analitycznych, kreatywności i spostrzegawczości uczestników oraz umiejętności pracy w grupie.
     Grę poprzedzi wykład Juliusza Marka, elbląskiego dziennikarza i publicysty, znawcy historii najbliższej okolicy i miłośnika literatury. Przybliży on młodzieży najważniejsze elementy dziedzictwa kulturowego regionu i jego tradycje literackie, w tym sylwetki lokalnych pisarzy i poetów oraz ich dzieła.
     Współorganizatorami tegorocznej gry są elbląskie instytucje kultury: Centrum Sztuki Galeria EL, Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miasta Elbląga, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Biblioteka Elbląska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Teatr im. Aleksandra Sewruka. Na zwycięzców zabawy czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
     Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zespoły 3-5 osobowe – każda szkoła może zgłosić jeden zespół. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub jednej szkoły.
     Formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniami należy składać do piątku 8 czerwca 2018 r. osobiście lub drogą pocztową na adres CSE Światowid (pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg), faxem na numer +48 55 611 20 60 albo elektronicznie na adres: malgorzata.maciejewska@swiatowid.elblag.pl. Liczba miejsc ograniczona!
     Udział w grze jest bezpłatny. Start: 19 czerwca, godz. 10, CSE „Światowid”.

Małgorzata Maciejewska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna