Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grafika Jerzego Domino w cyklu Elbląg Plastyczny

Elbląg, Grafika Jerzego Domino w cyklu Elbląg Plastyczny

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę grafiki Jerzego Domino, której wernisaż odbędzie się w Galerii Laboratorium dziś (czwartek, 4 grudnia) o godz. 18. To już ostatnia odsłona tegorocznego cyklu "Elbląg Plastyczny".

Jerzy Domino (ur. 1957 r.) ukończył studia z historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (1985 r.) oraz Konserwację Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych (1987 r.). W 2009 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku.
     Zajmuje się grafiką, ze szczególnym uwzględnieniem techniki linorytu i drzeworytu. Wiele jego prac poświęconych jest tematyce elbląskiej. Wykształcenie i całkiem osobiste pasje związane z dawną architekturą i sztuką spowodowały, że od lat wypełnia szkicowniki rysunkami i akwarelami z widokami miejsc odwiedzanych podczas prywatnych i służbowych podróży. Wiele prac posiada w tej chwili nie tylko wartość artystyczną, ale i dokumentacyjną, gdyż przedstawione obiekty, fragmenty zabudowy miejskiej i wiejskiej przestały istnieć lub bardzo się zmieniły.
     Brał udział w kilkunastu wystawach ogólnopolskich i zagranicznych m.in. w Niemczech, Kanadzie, Włoszech, Szwecji i Litwie. Jego prace często prezentowane są w galeriach Elbląga, m.in. Muzeum Archeologiczno–Historycznym, Galerii „Filar Sztuki” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.
     Jest autorem rozdziałów poświęconych historii rozwoju przestrzennego, architektury i sztuki w wielotomowej Historii Elbląga (2005). Jego artykuły ukazują się m.in. w „Elbląskich Studiach Muzealnych”, „Roczniku Elbląskim”, „Mówią Wieki”. Pracuje w elbląskiej delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie.
     Wystawa będzie czynna do 4 stycznia 2015 r.
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Długopis i Pióra z Grawerem
Kubek z Grawerem
Żarówki LED