Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Grand Prix dla Elbląga

Elbląg, Grand Prix dla Elbląga Laureaci Grand Prix formacja „Impuls II” z SDK Zakrzewo.

W sobotę Tolkmicku odbył się I Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego. Wystartowało w nim ponad dwadzieścia dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z Elbląga, Olsztyna, Bartoszyc, Malborka i Tolkmicka.

Główną nagrodę - Puchar Grand Prix zdobyła grupa „Impuls II” ze Spółdzielczego Domu Kultury Zakrzewo w Elblągu.
     Podczas turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych układów choreograficznych. Młodzi tancerze zaprezentowali m.in. brak dance, disco dance i hip hop. Rywalizacja zespołów tanecznych podzielona była także na grupy wiekowe od 6 do 19 lat.
     Główną Nagrodę, czyli Puchar Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicka otrzymała grupa „Impuls II” ze Spółdzielczego Domu Kultury Zakrzewo w Elblągu. Elblążanie zostali nagrodzeni za układ „Roztańczona budowa”, wykonany w kategorii taniec nowoczesny (12–15 lat). Zespół powstał rok temu, instruktorem zespołu jest Andrzej Jakubowski, a choreografem Monika Zdunek. Nie jest to pierwsza nagroda młodego zespołu, wcześniej pod nazwą „Shadows” zdobyli wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu „Dziecięca Konfrontacja” w Elblągu i II miejsce na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Tańcu Nowoczesnym w Gdańsku.
     W kategorii tańca nowoczesnego w grupie wiekowej 6-11 lat pierwsze miejsce zajęła grupa „Margot” z Pałacu Młodzieży w Olsztynie, na drugim miejscu uplasował się zespół „Prima II” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Trzecią nagrodę w tej kategorii zdobyła grupa „Impuls III” z SDK Zakrzewo w Elblągu.
     W grupie wiekowej 12-15 lat pierwsze miejsce zajęły „Bursztynki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Malborku, drugie miejsce przypadło grupie „Hipnotic” z Centrum Tańca „Promyk” w Elblągu, trzecie miejsce zajął zespół „Margot” z Olsztyna.
     W najstarszej grupie (16-19 lat) zwycięstwo odnieśli tancerze z zespołu „Hipnotic” z Centrum Tańca „Promyk” w Elblągu. Drugie miejsce zajęła grupa „Imaż” działająca przy Jednostce Wojskowej 3751 w Elblągu, trzecie miejsce - zespół „Impuls I” z SDK Zakrzewo w Elblągu.
     W kategorii Inne Propozycje Taneczne w grupie wiekowej 6-11 lat pierwszą nagrodę otrzymały „Krasnale” z Młodzieżowego Domu Kultury w Malborku za „Piosenkę drewnianych lalek”. Drugie miejsce zajęła grupa „Prima II” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach, na trzeciej pozycji uplasował się zespół „Krasnale” z MDK w Malborku za układ „Taniec chiński”. W grupie wiekowej 12-15 lat najlepszy okazał się zespół „Impuls IV” z SDK Zakrzewo w Elblągu. Drugie miejsce zajęła grupa „Fleming Dragons” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku, trzecią nagrodę zajął zespół „Prima” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety one color
Naklejki na meble
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Obrazy na alupanelu