Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Osiemset piątka pod nowym sądem Osiemset piątka pod nowym sądem

Grand Prix dla Elbląga

Elbląg, Grand Prix dla Elbląga Laureaci Grand Prix formacja „Impuls II” z SDK Zakrzewo.

W sobotę Tolkmicku odbył się I Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego. Wystartowało w nim ponad dwadzieścia dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z Elbląga, Olsztyna, Bartoszyc, Malborka i Tolkmicka.

Główną nagrodę - Puchar Grand Prix zdobyła grupa „Impuls II” ze Spółdzielczego Domu Kultury Zakrzewo w Elblągu.
     Podczas turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych układów choreograficznych. Młodzi tancerze zaprezentowali m.in. brak dance, disco dance i hip hop. Rywalizacja zespołów tanecznych podzielona była także na grupy wiekowe od 6 do 19 lat.
     Główną Nagrodę, czyli Puchar Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicka otrzymała grupa „Impuls II” ze Spółdzielczego Domu Kultury Zakrzewo w Elblągu. Elblążanie zostali nagrodzeni za układ „Roztańczona budowa”, wykonany w kategorii taniec nowoczesny (12–15 lat). Zespół powstał rok temu, instruktorem zespołu jest Andrzej Jakubowski, a choreografem Monika Zdunek. Nie jest to pierwsza nagroda młodego zespołu, wcześniej pod nazwą „Shadows” zdobyli wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu „Dziecięca Konfrontacja” w Elblągu i II miejsce na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Tańcu Nowoczesnym w Gdańsku.
     W kategorii tańca nowoczesnego w grupie wiekowej 6-11 lat pierwsze miejsce zajęła grupa „Margot” z Pałacu Młodzieży w Olsztynie, na drugim miejscu uplasował się zespół „Prima II” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Trzecią nagrodę w tej kategorii zdobyła grupa „Impuls III” z SDK Zakrzewo w Elblągu.
     W grupie wiekowej 12-15 lat pierwsze miejsce zajęły „Bursztynki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Malborku, drugie miejsce przypadło grupie „Hipnotic” z Centrum Tańca „Promyk” w Elblągu, trzecie miejsce zajął zespół „Margot” z Olsztyna.
     W najstarszej grupie (16-19 lat) zwycięstwo odnieśli tancerze z zespołu „Hipnotic” z Centrum Tańca „Promyk” w Elblągu. Drugie miejsce zajęła grupa „Imaż” działająca przy Jednostce Wojskowej 3751 w Elblągu, trzecie miejsce - zespół „Impuls I” z SDK Zakrzewo w Elblągu.
     W kategorii Inne Propozycje Taneczne w grupie wiekowej 6-11 lat pierwszą nagrodę otrzymały „Krasnale” z Młodzieżowego Domu Kultury w Malborku za „Piosenkę drewnianych lalek”. Drugie miejsce zajęła grupa „Prima II” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach, na trzeciej pozycji uplasował się zespół „Krasnale” z MDK w Malborku za układ „Taniec chiński”. W grupie wiekowej 12-15 lat najlepszy okazał się zespół „Impuls IV” z SDK Zakrzewo w Elblągu. Drugie miejsce zajęła grupa „Fleming Dragons” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku, trzecią nagrodę zajął zespół „Prima” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach.
     

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapety one color
Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety z erotyką