Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Grudzień 1970

14 grudnia Biblioteka Elbląska zaprasza na promocję książki Henryka Kuli „Grudzień 1970. Oficjalny i rzeczywisty”. Początek o godz. 16, wstęp wolny.

Książka Henryka Mieczysława Kuli zaprzecza tezie, jakoby wydarzenia w grudniu 1970 roku były jedynie spontanicznym protestem spowodowanym niezadowoleniem społeczeństwa z pogarszających się warunków życia. W oparciu o istniejące dokumenty źródłowe autor dowodzi, że wydarzenia te stanowiły rezultat zaprogramowanej i z konsekwencją realizowanej przez służby specjalne oraz działaczy politycznych skupionych wokół Mieczysława Moczara „operacji grudniowej”, mającej odsunąć od władzy Władysława Gomułkę i jego ekipę. Operacja ta powiodła się tylko częściowo: Gomułka ustąpił, lecz fotel pierwszego sekretarza KC PZPR zajął Edward Gierek, a nie Moczar.
     
     ***
     
     Henryk Mieczysław Kula - doktor nauk humanistycznych, historyk i politolog, specjalizujący się w historii najnowszej i historii ochrony granic. Długoletni badacz wydarzeń w grudniu 1970 roku, współinicjator i współautor pierwszego oficjalnie opublikowanego w Gdańsku w 1989 roku opracowania „Grudzień 1970. Przebieg wydarzeń na Wybrzeżu Gdańskim”. Wspólnie z Tadeuszem Górskim opublikował książkę „Gdańsk - Gdynia - Elbląg 70. Wydarzenia grudniowe w świetle dokumentów urzędowych (Gdańsk 1990)”. W 2000 roku wydał książkę „Dwa oblicza grudnia 1970”. Henryk Kula jest autorem wielu - kontrowersyjnych w stosunku do oficjalnej wersji Grudnia 1970 - okolicznościowych referatów i artykułów prasowych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne I-D TOKYO